Через запровадження в Україні карантинних заходів багато судових слухань почали проводитися у режимі відеоконференцій: це може сприяти зниженню корупції.

На цьому наголосив колишній міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

За його словами, зараз судові справи розподіляють у випадковому порядку по суддях у рамках міста чи району. Цей розподіл має знижувати корупцію. Однак на практиці у рамках регіону адвокати зазвичай знають всіх суддів і домовляються з ними.

Дубілет вважає, що якщо справи будуть заслуховуватися не «на своїх районах», а дистанційно, це може зменшити корупцію в судах: «Це все стає можливим, якщо перевести (залишити після карантину) розгляд справ у дистанційному форматі».

«Слухання через відеоконференції можуть не тільки посприяти зниженню корупції. Це зручніше і економніше суто з практичної точки зору (наприклад, часто учасники процесу збираються, щоб відразу ж перенести справу на іншу дату). Крім того, це може дати поштовх розвитку Електронного суду, що також зробить судовий процес прозорішим», — додав він.

Ексміністр зазначив, що зараз понад 95% судових справ є відкритими для громадськості, тож навіть не доведеться витрачати бюджетні кошти на дорогі програмно-апаратні комплекси — більшість слухань можна проводити через Skype або Zoom.

«Єдине, в учасників повинна бути проста можливість пройти верифікацію через ЕЦП або BankiD. Такий крок міг би істотно знизити корупцію в рамках судової системи. Коронавірус нам дав тут потужний імпульс, треба ним скористатися», — вважає Дубілет.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

У світі з початку епідемії коронавірусу у світі вже заразилися 1 015 877 людей. З них 212 992 людини успішно одужали, а 53 218 пацієнтів померли.

За останніми даними, в Україні коронавірусну хворобу COVID-19 вже діагностували у 942 людей, Тобто за добу було зафіксовано 138 нових випадків. З-поміж інфікованих 23 людини померли, а 19 пацієнтів одужали.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 9:00 та о 18:00.
Поділитись: