Дітей не пустили в шкільне укриття через собаку: у КМВА та МОН відреагували

Хлопчика й дівчинку не пустили в укриття школи під час тривоги, бо вони були з собакою
Хлопчика й дівчинку не пустили в укриття школи під час тривоги, бо вони були з собакоюКиївська міська прокуратура

У Київській міській військовій адміністрації та Міністерстві освіти і науки відреагували на відмову охоронця однієї зі столичних шкіл впустити двох дітей в укриття під час повітряної тривоги, бо ті були із собакою.

Про це йдеться в дописах начальника КМВА Сергія Попка та міністра освіти Оксена Лісового.

Попко нагадав, що четвер, 14 грудня, «був тривожним днем для столиці» — у місті пролунало 5 повітряних тривог загальною тривалістю майже 5 годин. Зазначається, що росіяни випустили кілька аеробалістичних ракет «Кинджал», зокрема в напрямку Києва. Одну з ракет збили сили протиповітряної оборони.

Тому начальник військової адміністрації назвав «неприпустимим» випадок, коли школярів під час повітряної тривоги не впустили до школи.

«Я буду тримати цю справу на особистому контролі. І тут важливо не лише знайти винних, але й з’ясувати головне — чому виник такий прецедент?! Чим керувалась ця посадова особа?!» — заявив Попко.

Він звернувся до керівників, відповідальних за укриття, з вимогою провести «внутрішню перевірку і роз’яснювальну роботу з персоналом, відповідальним за допуск людей».

«Усі повинні розуміти й виконувати безапеляційне правило — всі укриття мають бути відчинені під час тривоги й доступні для всіх мешканців Києва без винятку! Це питання життя! Помилок вам ніхто не пробачить! Та й ви собі не пробачите», — наголосив керівник КМВА.

Своєю чергою Лісовий зауважив, що випадки, коли люди не можуть потрапити до сховища з різних причин, «не поодинокі».

«Будь ласка, якщо ви не знаєте, як діяти в якійсь ситуації, у вас немає чіткої інструкції й ви розмірковуєте над тим, пускати чи не пускати людину до сховища, — керуйтеся людяністю та загальнолюдськими цінностями», — звернувся Лісовий.

Що передувало?

Учора, 14 грудня, під час повітряної тривоги брат із сестрою, 2011 і 2012 років народження, хотіли сховатись в укритті школи, в якій навчаються.

Проте охоронець не пустив їх до бомбосховища через те, що діти були із собакою породи мальтіпу.

У Київській міській прокуратурі вже розпочали досудове розслідування за фактом свідомого залишення без допомоги дітей, які перебували в небезпечному для життя стані та були позбавлені можливості вжити заходів для самозбереження (ч. 1 ст. 135 Кримінального кодексу України). Якщо провину охоронця школи доведуть, йому загрожує до 2 років позбавлення волі.