Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко вважає, що цього літа відкривати дитячі оздоровчі табори не можна.

Про це він сказав в етері телеканалу «112 Україна».

Ляшко зазначив, що щороку в оздоровчих закладах відбувається до 80 спалахів кишкової інфекції. Хворих дітей відправляють в інфекційні стаціонари, однак у часи пандемії коронавірусу це небезпечно.

«Я зараз дотримуюся думки, що дитячі оздоровчі заклади на цей літній сезон відкривати не можна, оскільки під час оздоровлення у нас відбувається близько 80 спалахів кишкових інфекцій. У цей час дітей забирають з оздоровлення, завозять в інфекційні стаціонари, в інфекційних стаціонарах зараз є хворі на коронавірус. Замість лікування кишкової інфекції ми можемо наражати на небезпеку інфікування ще і коронавірусом», — розповів Ляшко.

Він додав, що пропонує утриматися від відкриття дитячих таборів до стабілізації епідеміологічної ситуації.

26 травня в МОЗ повідомляли, що відкриття дитячих оздоровчих таборів стане можливим лише на останньому етапі карантину, тобто не раніше кінця червня.

Нагадаємо, з 22 травня до 22 червня в Україні діє так званий «адаптивний» (локальний) карантин. Це означає, що в разі загострення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах, обмежувальні заходи буде посилено саме там, а не по всій країні.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: