Виконувачка обов'язків міністра освіти науки Любомира Мандзій у студії hromadske, Київ, 4 червня 2020 року
Фото:

Жанна Бабаєва/hromadske

Виконувачка обов’язків міністра освіти і науки Любомира Мандзій запевнила, що масок та інших засобів захисту вистачить на кожний пункт зовнішнього незалежного тестування.

Про це Мандзій заявила в ефірі програми «Мокрик По Живому» на hromadske.  

Вона нагадала, що з 25 червня до 17 липня відбуватиметься основна сесія ЗНО і, як наголошує очільниця МОН, найголовніше завдання відомства — створити безпечні умови.

«Є підготовлені рекомендації державного санітарного лікаря щодо створення безпечних умов у закладах освіти. Наступного тижня відбудеться доставка засобів індивідуального захисту, антисептиків і дезінфекторів до обласних департаментів освіти», — сказала Мандзій.

Далі вже саме департаменти доставлять ці засоби до пунктів тестування.

«У нас понад 1700 пунктів тестування, там будуть дезінфектори для поверхонь, антисептики для рук, маски, пірометри (вимірюють температуру — ред.)», — зазначила в.о. міністра.

Мандзій уточнила, що вже у вівторок, 9 червня, буде перша поставка цих засобів від UNICEF та посольства Швейцарії.

Очільниця МОН запевнила, що у кожному пункті тестування мають бути ці засоби і не треба приходити зі своїми.

«На кожен пункт тестування, на кожного учасника буде понад 3 мільйони масок, у нас порахована вся потреба, у нас пораховані кожні аудиторії, в яких будуть писати тести. Не тільки випускники і учасники ЗНО, а також учасники, які пишуть єдине фахове вступне випробування і єдиний випускний іспит. У нас всі тестування пораховані», — підкреслила в.о. міністра.

Також Мандзій додала, що на нараді прем’єра Дениса Шмигаля з очільниками ОДА йшлося про необхідність створити мобільні бригади, які б перевіряли безпечність пунктів тестування. До цих бригад зокрема включать представників Держпродспоживслужби.

«І я переконана, що все вдасться», — резюмувала вона.

Нагадаємо, раніше МОН через карантин на місяць посунуло дати вступної кампанії. Прийом заяв та документів триватиме з 13 до 22 серпня (для тих, хто вступає за результатами ЗНО), та до 16 серпня для вступників, що складатимуть вступні іспити в закладі вищої освіти. 

Творчі конкурси та вступні іспити на місця держзамовлення будуть проводитись з 1 до 12 серпня. Надання рекомендацій для зарахування на бюджет відбуватиметься не пізніше 27 серпня, а подача вступниками документів для зарахування – до вечора 31 серпня.

Поділитись: