За підсумками державної підсумкової атестації у вигляді зовнішнього незалежного оцінювання дівчата показали кращі результати, ніж хлопці.

Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти, пише «Інтерфакс-Україна».

«Істотної гендерної нерівності між учасниками зовнішнього незалежного оцінювання ми не спостерігаємо. При цьому приємно відзначити, що наші дівчата є більш наполегливими і їх результати на достатньому і високому рівні трошки краще, ніж у юнаків .... Так чи інакше, дівчатка в школі у нас вчаться краще», — сказав виконувач обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко на прес-конференції у Києві.

Як приклад він навів результати державної підсумкової атестації з української мови, згідно з якими високий рівень на тестуванні показали 17,8% дівчат і лише 6,6% хлопців. На достатньому рівні іспити склали 32,8% дівчат і 21,7% хлопців, середній рівень продемонстрували 39,5% дівчат і 47,8% хлопців, а початковий — 9,9% дівчат і 23,8% хлопців.

З інших предметів результати за гендерною ознакою розподілилися приблизно так само.

Крім того, в центрі оцінювання якості освіти зазначили, що, як і в попередні роки, кращі результати показують випускники гімназій, ліцеїв і колегіумів. Найгірші — учні установ профосвіти.

Щодо регіонального розподілу, лідером за кількістю абітурієнтів, які отримали результати держатестації на високому рівні, є Київ і Черкаська область. Останніми у списку успішності значаться Закарпатська, Рівненська та Чернівецька області.

Поділитись: