В ході атаки використовувався розроблений американською спецслужбою електронний інструментарій Eternal Blue, схрещений із вірусом WannaCry.

Для масованої атаки 12 травня на комп'ютерні системи цілого ряду державних організацій і комерційних фірм у понад 70 країнах хакери могли використати викрадені напрацювання американського Агентства національної безпеки.

Про це пише газета Financial Times з посиланням на джерела у службі безпеки Великої Британії та аналітиків кількох провідних компаній, що спеціалізуються на кібербезпеці.

За їх даними, в ході атаки використовувався розроблений американською спецслужбою електронний інструментарій Eternal Blue, схрещений із вірусом WannaCry.

Як вказує видання, інструмент дозволяє шкідливому програмному забезпеченню поширюватися через протоколи обміну файлами, які встановлені на комп'ютерах багатьох організацій по всьому світу.

Нагадаємо, що 12 травня новий вірус із вимогою викупу вразив десятки тисяч комп’ютерів у різних країнах.

Зокрема, подібної атаки зазнали лікарні Британії, іспанська компанія Telefonica, в Росії подібний вірус вразив внутрішню комп'ютерну систему МВС, а також компанію «Мегафон».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: