Порада президента Росії Володимира Путіна сирійському президенту Башару Асаду про «перехід до політики» у Сирії свідчить про підготовку Путіна до російських виборів.

Порада президента Росії Володимира Путіна сирійському президенту Башару Асаду про «перехід до політики» у Сирії свідчить про підготовку Путіна до російських виборів.

Про це в ефірі Громадського повідомив директор центру Близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

«Якщо говорити про реальне припинення війни і початок переговорів про перемир'я, то без Женеви цього не станеться. А оскільки в Женеві процес нікуди не рухається, то Росія намагається перехопити ініціативу», — сказав він.

Експерт пояснив, що незабаром у Казахстані мають відбутись міжнародні консультації щодо Сирії, де буде ухвалене певне рішення, очікується певна заява Росії.

«Ця заява буде використана Путіним, щоб заявити про перемогу. Наближаються вибори (в Росії, — ред.), Путіну необхідна перемога, такою перемогою може слугувати формальне припинення бойових дій у Сирії... Це поки що підготовка до ідеї «Ми виграли війну в Сирії», на цій тезі він хоче перемогти», — додав Семиволос.

Водночас, за словами експерта, про мирне урегулювання в Сирії зарано говорити найближчим часом.

«Якщо говорити про реальну ситуацію, то, звісно, перехід до миру неможливий без виборів, без тривалої процедури об'єднання і зшивання країни, яка роздерта між курдами, турками і іранцями... Ситуація схожа на глухий кут і для її розв'язання необхідно більше ніж домовленості 3 гравців», — зауважив він.

Зазначимо, 21 листопада у Москві президент Путін провів зустріч із президентом Сирії Башаром Асадом, під час якої запропонував йому перейти від військових дій «до політичних процесів» заради «мирного урегулювання конфлікту».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Річниця війни в Сирії: 10 підсумків про «глобальне поле бою»

Поділитись: