Для повної заміни паспортів на id-картки потрібен перехідний період, оскільки в паспортних реформах не можна поспішати. Про це повідомив Громадському голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк.

«Перехідний період потрібен. Щоб не було шахрайства, щоб не було черг, все робиться поступово. Будь-яка паспортна реформа в світі робилась поступово, в цьому не потрібно поспішати», — сказав він.

За його словами, id-картку дуже важко підробити, а будь-які скарги щодо її використання, через непідготовленість державних органів та установ.

«Картка зроблена на дуже високому рівні. Картка видається на основі реєстра. Тому якщо документ був підроблений, то можна перевірити чіп, який захищає цю картку, перевірити реєстр, тому що вже немає паперового архіву для видачі таких документів», — повідомляє Соколюк.

Голова Державної міграційної служби України також попередив громадян щодо складнощів із перетинанням кордону Білорусі. У зв’язку з цим установа рекомендує громадянам використовувати для подорожі в Білорусь паперові документи.

«Білорусь не сприймає id-картки як документ для перетину кордону, хоча вони нарікають на наш старий паперовий документ — що він дуже незахищений, підробляється, вони його не можуть автоматично вводити в прикордонну систему. У нас була зустріч з білоруською стороною по цьому питанню і вони до сих пір не вирішили його. Нажаль від них ніяких пропозицій не було», — зазначив Скоколюк.

Також Соколюк повідомив, що з 3 листопада id-картки зможуть отримувати громадяни, які досягли 14-річного віку.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile