«Київметробуд» вирубав десятки дерев у дендропарку «Сирецький гай» у рамках робіт над продовженням Сирецько-Печерської гілки метро на житловий масив Виноградар. У парку, який є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, розчистили для будівництва ділянку, завбільшки з футбольне поле.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

«Тут буде метро», — пояснюють працівники Київметробуду причину вирубування дерев. Роботи у «Сирецькому гаю» розпочали наприкінці липня. Така площа необхідна для будівництва вентиляційного стовбура метро та зміни русла струмка, що протікає у парку. Кажуть, що обрали цю місцевість, бо вона «найнижча, а поруч всюди пагорби». 

У найближчі дні, якщо дозволить погода, працівники мають змінити русло струмка —  загнати його у спеціально збудований колектор. Після цього звільниться місце для будівництва вентиляційного стовбура. 

Поки територія робіт не огороджена і відсутній інформаційний стенд про будівництво. Працівники пояснюють це браком вільної площі і кажуть, що після зміни русла струмка з’явиться вільне місце на будівельному майданчику, після чого і встановлять стенд.

hromadske звернулося до Київської міської державної адміністрації та Київського метрополітену за коментарями наскільки ці роботи законні та чи отримано дозволи для проведення будівельних робіт у парку загальнодержавного значення.

У рамках першої черги робіт, до 2021 року, Київметробуд має спорудити дві станції — «Мостицька» та «Проспект Правда», які стануть продовженням Сирецько-Печерської гілки метро.

У березні у Києві розпочалася активна фаза будівництва нових станцій Сирецько-Печерської лінії в бік Виноградаря.

Нагадаємо, що «Київметробуд» запропонував найнижчу ціну будівництва метрополітену на Виноградар у системі Prozorro.

11 вересня 2018 року муніципальне підприємство «Київський метрополітен» оголосило повторний тендер на будівництво гілки метро, що сполучить станцію «Сирець» та житловий масив Виноградар.

Результати попереднього тендеру скасували через невідповідність документації переможців вимогам законодавства та замовника.

13 липня 2018 року Київська міськдержадміністрація затвердила проект будівництва ділянки метро із станції «Сирець» на Виноградар.

Поділитись: