Перед початком навчального року батьків закликали вакцинувати дітей відповідно до Національного календаря щеплень. В інакшому випадку керівники садочків і шкіл мають право не допускати до навчання нещеплених дітей.

Про це заявили міністерка освіти і науки Лілія Гриневич і виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Якщо батьки відмовляються від вакцинації, вони мають право обрати альтернативну форму навчання — дистанційну чи індивідуальну. Держава в будь-якому випадку надасть доступ кожній дитині до шкільної освіти», — зазначила Гриневич. 

Для цього батьки можуть написати заяву на керівника навчального закладу про переведення дитини на індивідуальну форму навчання. 

Супрун наголосила, що лікарні стовідсотково забезпечені вакцинами. У разі виникнення проблем — батькам необхідно звернутися до головного лікаря або ж у Департамент охорони здоров’я. 

До того ж, як зазначила Супрун, з наступного року, з введенням електронної медичної карти, за підроблені довідки про щеплення, буде передбачена кримінальна відповідальність. 

«Не просіть лікарів діяти незаконно», — закликала Супрун. 

За статтею 15 Закону Украіни «Про захист населення від інфекційних хвороб», діти, які не отримали щеплення за Національним календарем щеплень, відвідувати школи та садочки не можуть.

Нагадаємо, вакцини проти кору стали безкоштовними для всіх в Україні, незалежно від віку.

Поділитись: