Речник української делегації Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович
Фото:

Новіков Андрій/hromadske

Заява уже звільненого з української делегації в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання миру на Донбасі Вітольда Фокіна про те, що він «не бачить доказів війни з Росією», шкодила нацбезпеці України. Водночас для самого Фокіна «думка, що росіяни вороги, потребує душевного перевороту».

Таку позицію в етері програми «Мокрик По Живому» висловив речник української делегації Тристоронньої контактної групи Олексій Арестович.

Він вважає, що Фокін зробив свою заяву несвідомо, але водночас пояснив: «Він людина, якій 80 років. Людина, яка сформувалася в іншому середовищі. Для нього сама думка, що росіяни вороги, вона потребує душевного перевороту. Відмови від того усього, що він знав і як він ріс».

Арестович також зазначив, що Фокін не дотичний до спецслужб або до Збройних сил України.

«Я не знаю, як він жив всі ці 7 років. Я думаю, що він намагався бути максимально точним і сказати: "Я не маю документальних доказів присутності російських військ тепер на Донбасі". А не те, що він заперечує, що вони були, наприклад, в серпні 2014 року, коли був Іловайськ… Але він невдало висловився», — каже речник делегації ТКГ.

Що натворив Фокін?

30 вересня Фокіна звільнили з посади першого заступника глави української делегації в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання миру на Донбасі. Це сталося після низки його заяв щодо Донбасу, які йшли врозріз з позицією влади.

Зокрема, Фокін виступав за амністію бойовиків, які воюють проти українських військових на Донбасі, а також за надання особливого статусу всій території Донецької та Луганської областей, а не тільки окупованій частині. 

Останньою краплею стала заява Фокіна про те, що він не бачив «жодного підтвердження того, що там (на Донбасі) війна між Україною та Росією». 

Ці слова обурили главу Офісу президента Андрія Єрмака, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та інших політиків. Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук та його заступники Олексій Резніков і Олександр Мережко заявили, що не погоджуються зі словами Фокіна, бо «війну в Україну принесла Росія».

Варто нагадати, що онучка політика Маша Фокіна розповідала, що це вона познайомила дідуся з очільником ОП Єрмаком. Тоді вона казала, що погляди Єрмака та першого прем’єра у питанні Донбасу схожі. Натомість Фокін не міг пригадати, коли познайомився з главою ОП.

Поділитись: