До депортації українських дітей причетний чиновник рф, пов'язаний з неонацистськими групами — Reuters

Радник уповноваженої з прав дітей рф Олексій Петров
Радник уповноваженої з прав дітей рф Олексій Петров «ВКонтакте» / Олексій Петров

У радника російської уповноваженої з прав дітей марії львової—бєлової знайшли зв'язки з прихильниками переваги білої раси та неонацистів.

Про це пише Reuters.

За даними агентства, у період з 2011 по 2014 рік Олексій Петров публікував низку постів на своїй сторінці «ВКонтакте», які містили повідомлення від російської ультраправої організації, що пропагує перевагу білої раси, а також три зображення та гасла, пов’язані з неонацизмом.

Ці дописи залишалися на його акаунті в соціальній мережі до кінця липня цього року. Він видалив їх після спілкування з Reuters стосовно його зв’язків з неонацистськими організаціями.

Крім того, у Skype чиновник обрав псевдонім, що містить назву організації прихильників переваги білої раси Wotanjugend.

Приватна розвідувальна служба Molfar, що базується в Лондоні, публічно розкрила у звіті від 3 січня 2023 року про вивезення росією дітей з України, що нікнейм Петрова у Skype — wotan_jugend8989.

Також Reuters поспілкувалося з адміністратором онлайн-спільноти Wotanjugend. Він сказав, що не знає Петрова, і висловив сумніви стосовно членства чиновника в їхній організації.

Поміж іншим, адміністратор сказав, що в його групі, яка пропагує правий світогляд, багато послідовників підтримують Україну у війні з росією, оскільки хочуть повалити нинішній російський режим.

Водночас в Instagram Петров мав нікнейм fanat1k8814. В агентстві кажуть, що цифра 8 зазвичай використовується неонацистами замість латинської букви «Н», оскільки вона є восьмою літерою в алфавіті. Водночас «88» означає фразу «Хайль Гітлер».

Число 14 має стосунок в ультраправих колах до «Чотирнадцяти слів». Це гасло створене ідеологом білого націоналізму (нацизму) та засновником терористичної організації The Order Девідом Лейном.

Акаунти Петрова у Skype та Instagram були прив’язані до його сторінки «ВКонтакте», проте він їх також видалив після запитань Reuters.

У коментарі агентству Петров заявив, що в нього нібито не було й немає жодних зв’язків із неонацистськими організаціями. За його словами, він ніколи не був їхнім учасником.

Відповідаючи на питання про дописи, Петров сказав, що нібито не може згадати інформацію, яку поширював багато років тому.

Reuters також зазначає, що після запитань Петров скасував підписки на 150 спільнот, зокрема на групу під назвою «Залишайся білим», яка присвячена ідеї «відродження великої Русі».

Крім того, у 2013 і 2014 роках у соцмережі «ВКонтакте» Петров ділився оголошенням про фестиваль Wotanjugend.