Спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін і лідери чотирьох парламентських фракцій внесли законопроект про дії у відповідь «на антиросійську політику США», а саме санкції проти РФ.

Спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін і лідери чотирьох парламентських фракцій внесли законопроект про дії у відповідь «на антиросійську політику США», а саме санкції проти РФ.

Документ поки не зареєстрований в електронній базі парламенту.

Рада Держдуми має намір розглянути законопроект 16 квітня.

«Серед іншого проект федерального закону «Про заходи впливу (протидії) на недружні дії Сполучених Штатів Америки та (або) інших іноземних держав» надає уряду Росії повноваження щодо введення ряду заходів економічного і політичного характеру», — розповів він.

Як пише «Коммерсант», санкції торкнуться ввезення продовольства і тютюну зі США, а також припинять співпрацю зі США в атомній галузі та авіації.

Законопроект передбачає призупинення співпраці з США у сфері атомної, авіабудівної та ракетно-рухової галузей, заборону на участь американських громадян в приватизації у Росії, а також заборону або обмеження на ввезення ліків, сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства зі США та країн, які підтримали санкції.  

Віце-спікер Держдуми Сергій Неверов уточнив, що заборона не буде поширюватися на ввезення товарів громадянами для особистого користування.

Раніше призначений Дональдом Трампом на посаду держсекретаря США Майк Помпео заявив, що США ще не у повній мірі використали потенціал санкцій проти Росії.

США запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

Акції компанії російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.

Після нових санкцій США у Росії курс долара уперше з листопада 2017-го перевищив 60 рублів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові санкції США не вплинуть на зустріч Трампа з Путіним.

У Росії також скасували продаж облігацій державної позики через запроваджені напередодні санкції США проти російських олігархів, компаній та посадових осіб.

 

Поділитись: