УКРАЇНА

До дня народження Сенцова у мережі готують нову акцію підтримки

11 липня, 2018 18:35
УКРАЇНА/До дня народження Сенцова у мережі готують нову акцію підтримки
Зберегти
Вигляд
До дня народження українського режисера, політв'язня, який голодує з вимогою звільнити усіх українських в'язнів Кремля, Олега Сенцова у мережі готують нову акцію підтримки.

До дня народження українського режисера, політв'язня, який голодує з вимогою звільнити усіх українських в'язнів Кремля, Олега Сенцова у мережі готують нову акцію підтримки

Про це повідомляють на сторінці глобальної кампанії зі звільнення українських в'язнів Кремля Save Oleg Sentsov.

«13 липня — день народження Олега Сенцова. Давайте привітаємо його і покажемо, що весь світ вимагає звільнення політичних в'язнів з тюрем Росії!», — вказують у зверненні.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Для участі в акції організатори закликають роздрукувати портрет Сенцова та сфотографувати його на фоні визначної пам'ятки свого міста. Безпосередньо 13 липня, у День народження, фото треба розмістити в мережі з хештегом #SaveOlegSentsov та позначити своє місцезнаходження.

9 липня Президент Європейської Ради Дональд Туск закликав звільнити українського режисера, політв’язня Олега Сенцова та інших бранців Кремля.

Український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Як заявила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко, Україна готова обміняти 23 засуджених росіян на Сенцова та інших українських політв’язнів.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини