Слідчі Державного бюро розслідувань навідалися до Музею Івана Гончара, де сьогодні п’ятий президент України Петро Порошенко представляв виставку картин. Директор музею відмовив їм у вході, після чого ті виламали вхід до будівлі.

Трансляцію з місця події ввів штаб політичної партії «Європейська Солідарність», яку очолює Порошенко.

Директор музею Петро Гончар намагався не допустити слідчих ДБР у будівлю. Він заявив, що ордерів на обшук йому не показували.

Представники ДБР заявили, що в приміщенні музею проводиться «невідкладний обшук». На заклики з боку депутатів «Європейської Солідарності», які були поруч, припинити виламування дверей вони відповіли, що ті «перешкоджають слідчим діям».

hromadske звернулося по коментар до ДБР. Там пообіцяли дати відповідь згодом.

ОНОВЛЕНО. hromadske вдалося зв’язатися з представниками ДБР щодо слідчих дій.

«Там проходять слідчі дії, які проводяться слідчими ДБР. Щодо змісту дій, які проводяться в Музеї Гончара, немає дозволу слідчого на їхнє оприлюднення», — повідомили hromadske в ДБР.

На прохання прокоментувати заяву директора Музею Гончара про незаконне проникнення слідчими ДБР у будівлю і його звернення за цим фактом у поліцію в ДБР заявили: «Це його право».

Уточнити, чи пред’являли директорові музею підстави для проведення слідчих дій, у ДБР відмовилися, посилаючись на відсутність дозволу слідчого.

Водночас, як повідомив сам музей у Facebook, слідчі ДБР описують колекцію картин на виставці й усе фіксують. Там також додали, що наразі директор музею Петро Гончар перебуває в залі.

Нагадаємо, що сьогодні, 26 травня, Петро Порошенко мав з'явитися на допит у Держбюро розслідувань на допит у справі незаконного переміщення 43 картин відомих художників. Натомість він разом із дружиною відкрив у Музеї Гончара виставку картин — тих самих, щодо незаконного переміщення яких його й викликали в ДБР.

Порошенко також додав, що з кожною картиною виставлена митна декларація, яка підтверджує законність ввезення кожної з них.

Слідчі Держбюро намагалися передати повістку через дружину Порошенка Марину, повідомив «Інтерфакс-Україна» з посиланням на відомство. Пізніше адвокат п'ятого президента Ігор Головань заявив у Facebook, що цього так і не сталося.

Поділитись: