П’ятий президент України Петро Порошенко не пішов на допит у Державне бюро розслідувань, куди його викликали як свідка у справі про незаконне переміщення через кордон цінних картин, а натомість відкрив виставку цих же картин.

Про це свідчить відео, яке Порошенко опублікував у Facebook.

Ідеться про виставку художніх робіт із колекції Петра й Марини Порошенків, яку відкрили в Музеї Івана Гончара.

«Сьогодні, 26 травня, об 11-ій годині, подивившись відосик із боку Державного бюро розслідувань про розслідування факту таємного ввезення і вивезення 43 робіт видатних митців, які пов’язані з Україною, я хочу сказати, що зараз ми присутні на відкритті дуже важливої виставки», — сказав Порошенко під час відкриття.

«Після завершення карантину десятки тисяч шанувальників мистецтва матимуть можливість ознайомитися з найкращими зразками світового мистецтва з нашої колекції, яку ми дбайливо збирали. Це було задовго до війни, ми хотіли повернути Україні й українському народу те, що українцям належить по праву», — додав він.

Порошенко подякував за ідею виставки своїй дружині Марині, а також Музею Гончара, який прийняв колекцію.

«Хотів би висловити слова подяки і тим, без кого прискорення відкриття цієї виставки було б неможливим: насамперед, фактичному керівникові ДБР — адвокату Януковича пану Бабікову, куратору правоохоронних органів в Офісі президента — адвокату Єфремова пану Смирнову, всій потужній команді Генеральної прокуратури України на чолі з генпрокуроркою пані Венедіктовою. Особливі слова подяки Військовій прокуратурі, бо лише вони наважилися внести відверто брехливу інформацію до Єдиного реєстру розслідувань, а ще департаменту ДБР із розслідування злочинів серед військовослужбовців, які це підписали», — сказав експрезидент.

Він наголосив, що на виставці представлені оригінали митних декларацій усіх 43 картин, їхній перелік і платіжні доручення на оплату, зроблені з особистого рахунку Порошенка після сплати всіх податків державі.

Нагадаємо, саме на 11-ту годину 26 травня Державне бюро розслідувань викликало Порошенка на допит. Його хотіли допитати як свідка в межах кримінального провадження про незаконне переміщення через кордон України 43 картин усесвітньо відомих художників.

Поділитись: