УКРАЇНА

До Генпрокуратури подали свідчення Януковича у справі Майдану

УКРАЇНА/До Генпрокуратури подали свідчення Януковича у справі Майдану
Зберегти
Вигляд
lead

До Генеральної прокуратури України подали свідчення колишнього президента Віктора Януковича у справі Майдану. Матеріали за підписом екс-президента сьогодні приніс до відомства його адвокат Віталій Сердюк.

Ці свідчення, за словами захисника, містять розповідь Віктора Януковича щодо хронології подій під час Революції гідності, відносно наказів, розпоряджень і зустрічей тодішнього президента.

«Це потрібно для того, щоб пришвидшити розслідування Генпрокуратурою подій на Майдані. Захист і Віктор Янукович зацікавлений в цьому. Наслідком має бути візит слідчих ГПУ до Росії, щоб можна було безпосередньо допитати Віктора Януковича за місцем проживання», - розповів кореспонденту Громадського адвокат.

Нині він перебуває в Росії, у Ростові, нагадав Сердюк. Допит за місцем проживання можливий, пояснив адвокат, якщо буде клопотання ГПУ до Генпрокуратури РФ про надання правової допомоги. Тоді можна було б отримати більше інформації, ніж в режимі відеоконференції. Однак і такий варіант допиту теж можливий, зазначив захисник.

Після того, як ГПУ отримає свідчення, офіційно почне перевіряти цю інформацію – тоді будуть озвучені конкретні прізвища, які причетні до злочинів проти Майдану, говорить Віталій Сердюк. Сам Янукович, нагадує адвокат, відкидає будь-яке звинувачення у причетності до подій на Майдані. Крім того, під час оприлюдненого відеозапису екс-президент заявляв, що за подіями на Майдані «стояли теперішні керівники держави».

Щодо можливості приїзду до України Віктора Януковича, то поки не розслідують заяви щодо загрози життю екс-президента, то «повернення до України зараз з міркувань безпеки не є можливим».

Нагадаємо, екс-президент погодився свідчити у справі екс-беркутівців за допомогою відеоконференцзв’язку з Москви. Клопотання про допит заявили адвокати, і, в свою чергу, Святошинський районний суд ухвалив таке рішення.

11 квітня адвокати Віталій Сердюк та Олександр Горошинський зустрілися у Москві з Віктором Януковичем і опитали його як учасника слідчої дії. І протокол опитування, і відеозапис передали до суду. На самому відео колишній президент на тлі українського прапору заявив про те, що «ніхто не давав ніяких наказів силовим шляхом розганяти Майдан і застосовувати вогнепальну зброю».

Святошинський районний суд Києва розпочав розгляд по суті справи щодо розстрілів 20 лютого 2014 на Майдані. На попередньому засіданні п’ятьом обвинуваченим екс-бійцям спецпідрозділу «Беркут» – Сергію Тамтурі, Олегу Янішевському, Сергію Зінченку, Павлу Аброськіну та Олександру Маринченку, – почали зачитувати обвинувальний акт. Їх звинувачують у вбивстві 48 активістів Майдану, вчиненні тер

Пов`язані новини