В Україні 18-19 квітня у 13 658 храмах відбулися святкові великодні богослужіння. Загалом участь у богослужіннях взяли майже 130 000 громадян. Під час них публічну безпеку і порядок забезпечували 26 500 поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії України, які стежили за дотриманням карантинних обмежень

Про це повідомив глава Нацполіції Ігор Клименко.

«Участь у богослужіннях взяли майже 130 000 громадян. І сьогодні ми можемо говорити про те, що громадяни проявили правову свідомість і дослухалися до наших закликів дотримуватися карантинних обмежень. Утім впродовж доби зафіксовано випадки присутності понад 10 вірян у храмах, зокрема без засобів індивідуального захисту у 19-ти культових спорудах на території 13-ти областей», — розповів Клименко. 

Для порівняння, минулого року, за даними Національної поліції, у релігійних обрядах на Великдень взяли участь близько 7,5 мільйонів громадян.

Загалом по країні під час великодніх богослужінь цього року зафіксовано 19 випадків недотримання карантинних обмежень.

Поліцейські склали три адміністративні протоколи та розпочали одне кримінальне провадження. Решту матеріалів вивчають для ухвалення законного рішення. Поліція продовжує працювати в посиленому режимі

Раніше радник міністра внутрішніх справ Юрій Тандіт казав, що у разі непокори людей та їхнього великого скупчення під час великодніх свят поліція буде залучати сили спецпризначення.

Напередодні, поздоровляючи українців з прийдешнім Великоднем, президент Володимир Зеленський закликав людей залишатися вдома і не ходити до храмів, аби не створювати сприятливих ситуацій для поширення коронавірусу.

Саме після великодніх свят і з врахуванням кількості нових випадків інфікування коронавірусом влада вирішуватиме, продовжувати чи пом'якшувати карантин в Україні.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на ранок 19 квітня Україні коронавірус лабораторно підтвердили у 5449 людей: з них 141 пацієнт помер, 347 — одужали.

У світі коронавірусом інфікувалися 2 млн 332 тисячі 456 людей. З-поміж них 600 006 людей одужали та 160 786 померли. 

Поділитись: