Обсяг інвестицій Європейського банку реконструкції та розвитку в Україну від початку 2019 року вже сягнула 1 мільярда євро. До кінця року Україна може стати лідером за обсягами залучених інвестицій ЄБРР.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова, передає прес-служба відомства.

«За підсумками року може виявитися, що Україна отримала найбільше коштів серед країн, в які ЄБРР інвестував цього року», — передає заяву Маркарової прес-служба Мінфіну.

Маркарова також вважає, що попри уповільнення світової економіки, Україна може опинитися серед тих небагатьох країн, економіка яких продовжує зростати.

«Незважаючи на прогнози уповільнення розвитку світової економіки, Україна має намір опинитися серед країн, які зможуть продемонструвати економічне зростання. І постійна допомога та підтримка іноземних партнерів, таких як ЄБРР, МВФ та Світовий Банк, роблять цю мету реалістичною», — заявила Маркарова.

Наразі загальна сума інвестицій ЄБРР в Україну складає 3,86 мільярда євро, з яких 1 мільярд банк вклав у 2019 році. Від 1992 року ЄБРР вклав в Україну загалом 14,6 мільярда євро.

Раніше ЄБРР виділив 40 мільйонів євро державному Укргазбанку для фінансування експортно-імпортних операцій та 100 мільйонів доларів Укрзалізниці.

Також повідомлялось, що уряд затвердив умови запуску спільного проєкту Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку щодо фінансування добудови лінії метрополітену у Харкові.

У жовтні 2019 року повідомлялось, що ЄБРР виділив 70 мільйонів євро на дешеві кредити малому українському бізнесу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile