Укрзалізниця залучила 100 мільйонів доларів кредиту у Європейського банку реконструкції та розвитку. Кошти залучили шляхом випуску євробондів, відсотки за якими сягнули найнижчого за останні 8 років значення.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій, передає прес-служба Кабміну.

Погасити кредит ЄБРР Укрзалізниця має у 2024 році. Відсоткова ставка за кредитом склала 7,29% річних. В уряді переконують, що ця ставка є найнижчою ставкою за кредитом державній компанії за останні 8 років.

70% коштів від кредиту направлять на удосконалення залізничної інфраструктури в межах міжнародних транспортних коридорів, що проходять територією України, решту 30% — на оновлення засобів диспетчерської сигналізації і зв'язку, а також на удосконалення систем контролю та залізничного трафіка.

«Ми не тільки декларуємо принципи вільної конкуренції та відкритості, найближчим часом ми розпочнемо активне реформування у сфері залізничних перевезень та безпосередньо на Укрзалізниці. Співпраця з ЄБРР є сигналом для інших міжнародних партнерів, з якими ми готові разом втілювати реформи у життя», — повідомив Криклій.

В Укрзалізниці сподіваються, що використання кредиту допоможе підвищити рівень безпеки на залізничному транспорті, а також дозволить збільшувати швидкість пересування поїздів на деяких ділянках.

2 липня Укрзалізниця випустила євробонди на 500 мільйонів доларів. Євробонди випустили на термін 5 років — їх мають погасити у 2024 році. Відсоткова ставка за борговими цінними паперами склала 8,25% річних.

Зазначимо, що у супровідних документах до випуску євробондів Укрзалізниці зазначалось, що компанія планує запровадити ринкові ціни на пасажирські квитки.

У 2018 році Укрзалізниця заробила у 8 разів більше, ніж на пасажирських.

Напередодні повідомлялось, що Укрзалізниця підвищить зарплату своїм працівникам на 10%.

Поділитись: