У Національному банку України очікують, що до кінця 2020 року ставки за кредитами стануть найнижчими в історії України.

Про це повідомила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова під час брифінгу щодо презентації звіту про фінансову стабільність.

«Ми вперше в історії входимо у період однознакових відсоткових ставок. Вже зараз ставки за депозитами у деяких банках стали однознаковими. За підсумками 2020 року ми очікуємо, що вартість кредитів в Україні стане найнижчою в історії України», — повідомила Рожкова.

Вона зазначила, що падіння ставок за депозитами та ставок за кредитами, які підуть до низу дещо пізніше, стало можливим завдяки зниженню облікової ставки НБУ до найнижчого рівня в історії України — 6% річних. Рішення про зниження облікової ставки Нацбанк ухвалив на тлі рекордно низької інфляції.

11 червня НБУ знизив рівень облікової ставки до найнижчого в історії України рівня у 6% річних.

Своє рішення Нацбанк ухвалив на тлі наднизької інфляції в Україні, яка за підсумками травня 2020 року знизилася до 1,7% (у річному вимірі).

Під час попереднього засідання монетарного комітету НБУ облікову ставку знизили на 2 процентних пункти — з 10% до 8% річних, а 12 березня Нацбанк знизив облікову ставку з 11% до 10% річних.

Поділитись: