До Кримської платформи приєдналася ще одна країна

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час турне країнами Африки завітав до Кот—д'Івуару та зустрівся з віцепрезидентом Т'ємоко Мейліє Коне, який оголосив, що його країна вирішила приєднатися до Кримської платформи.
Про це йдеться на сайті МЗС.
Під час зустрічі Кулеба подякував Кот-д’Івуару за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також відзначив активну взаємодію двох країн у міжнародних організаціях.
«Україна та Кот-д‘Івуар мають спільні зовнішньополітичні пріоритети: мирне співіснування держав, невтручання у внутрішні справи, взаємоповага, сталий економічний розвиток. Ми також протидіємо спільним викликам — найманцям "Вагнера", продовольчій кризі, змінам клімату. І спільними зусиллями ми будемо боротися за мир і процвітання наших народів», — сказав Кулеба.
Водночас Т’ємоко Мейліє Коне наголосив, що Кот-д’Івуар виступає проти війни росії проти України та підтримує відновлення миру в нашій державі.
Що таке Кримська платформа?
Це міжнародний майданчик з обговорення шляхів деокупації Криму. За задумом, платформа функціонуватиме на чотирьох рівнях: глав держав, міністрів закордонних справ, парламентів та експертних кіл.
У росії ж, коментуючи Кримську платформу, заявляли, що вважають усі зусилля Києва щодо повернення Криму нелегітимними та сприймають їх як «загрозу агресії проти двох суб'єктів російської федерації».
До першого саміту 23 серпня 2021 року долучилися 46 делегацій із різних країн та представники міжнародних організацій. У другому саміті вже взяли участь приблизно 60 представників іноземних держав і організацій. Втім, на саміти запрошували не лише постійних учасників платформи, але й представників інших країн.
- Поділитися: