До НАТО в цілому ставляться позитивно попри суперечки між країнами-членами — дослідження
Ставлення до НАТО в його країнах—членах є загалом позитивним, причому в країнах із провладними партіями правого спрямування воно краще, ніж там, де при владі «ліві».
Про це йдеться в дослідженні Pew Research Center.
Так, медіанне значення підтримки НАТО серед 16 проаналізованих країн-членів складає 53%, тоді як медіанний показник негативного ставлення до Альянсу складає 27%.
Зокрема, найбільш позитивно до НАТО ставляться в Польщі (там схвально про Альянс відгукується 82% громадян), а найменш позитивно — в Туреччині (21%). Із трьох держав, які не є членами НАТО й були включені в дослідження, дві (Швеція та Україна) ставляться до Альянсу переважно позитивно (63 і 53% відповідно), а одна (Росія) — радше негативно (16%).
У той же час не всі члени НАТО однаково оцінюють статтю 5 Північноатлантичну договору, яка передбачає, що напад на одну з країн-членів Альянсу означає напад на весь Альянс. Так, 50% опитаних у межах 16 країн-членів НАТО вважають, що їхня країна не повинна захищати союзника, на якого напала Росія — протилежної думки дотримуються 38% респондентів.
Дослідники Pew Research Center також зазначають, що принаймні половина опитаних у країнах-членах НАТО погоджується з необхідністю застосування воєнної сили для підтримання світового порядку.
Дослідження Pew Research Center відбувалося з 13 травня по 12 серпня 2019 року. Було опитано 21029 людей у 19 країнах, зокрема 16 країнах-членах НАТО і Швеції, Україні та Росії.
- Поділитися: