Державний Укргазбанк офіційно підписав угоду з Фондом розвитку підприємництва про участь у програмі дешевих кредитів на початок та розвиток власної справи (під 5-7-9% річних).

Про це повідомили у Міністерстві фінансів України.

За даними відомства, Укргазбанк став першим банком, який офіційно підписав договір про участь у програмі. Напередодні приймати заявки на участь почав ПриватБанк.

«За попередніми оцінками, близько 50 000 позичальників зможуть взяти участь в цій програмі вже у 2020 році, що сприятиме зростанню рівня зайнятості в Україні, розвитку інноваційних та ефективних підприємств, а відтак розширюватиме податкову базу та збільшуватиме доходи до державного бюджету України, що дозволить безперебійно фінансувати Програму», — зазначають у Мінфіні.

Напередодні в уряді повідомили, що отримали вже 15 тисяч заявок на участь у програмі дешевих кредитів для бізнесу.

Нагадаємо, що зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або чинного бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або чинного бізнесу, з виторгом до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункту;
  • 9% для чинного бізнесу з виторгом 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.

Раніше в уряді повідомили, що програма «Повертайся та залишайся» запрацює з 1 лютого. Видаватимуть гроші через німецько-український фонд. Загалом планується, що у 2020 році на здешевлення кредитів для бізнесу витратять 5 мільярдів гривень.

Поділитись: