Фракція партії «Слуга народу» готується внести до парламенту проєкт нового Трудового кодексу. Там очікують, що кодекс стане «занадто ліберальним» для роботодавців та частково «дискримінуватиме» працівників.

Про це повідомила голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова (фракція «Слуга народу») під час виступу на форумі Національної бізнес-асоціації у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

За її словами, депутати нового скакання Ради вже заблокували проходження проєкту нового Трудового кодексу, який проголосувала Рада попереднього скликання. Це дозволяє їм внести до парламенту новий проєкт кодексу.

«Я думаю, що протягом 1,5-2 місяців побачите Трудовий кодекс, який буде дуже ліберальним, можливо навіть too much (занадто — ред.) ліберальним для роботодавця», — заявила Третьякова.

За її словами, подібна лібералізація трудових відносин має стимулювати бізнес створювати в Україні нові робочі місця.

«Але це означає, що ми будемо трошки «наїжджати» на права та дискримінувати найманого працівника», — додала Третьякова.

Зазначимо, що чинний нині Трудовий кодекс ухвалений ще у 1971 році Верховною Радою Українського РСР. Роботодавці та інвестори часто критикують його положення за те, що вони надто застарілі та ускладнюють процес найму та звільнення працівників.

Нагадаємо, що 2 вересня Зеленський доручив ухвалити новий Трудовий кодекс до початку 2020 року.

Поділитись: