До Верховної Ради 4 лютого внесли законопроект про неможливість участі російських спостерігачів на президентських і парламентських виборах. Про це повідомила співавторка закону Ірина Геращенко.

Проект внесли до Ради 4 лютого, утім його текст поки що відсутній.

Геращенко додала, що на погоджувальній раді 4 лютого закликала підтримати законопроект, який унеможливить присутність російських спостерігачів на виборах.

Вона вказала, що Парламентська асамблея ОБСЄ може включити росіян у свою моніторингову місію.

«Тому маємо підтримати українських дипломатів і на законодавчому рівні сказати росіянам — ні. Поки не віддасте Крим і Донбас», — додала Геращенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна не хоче пускати російських спостерігачів на вибори через їхнє громадянство. Законних підстав на це немає

18 січня стало відомо, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) запросила наглядачів від Росії на президентські вибори в Україні навесні 2019. Згодом Росія заявила, що планує відправити своїх спостерігачів на вибори президента України навесні 2019 року. Водночас голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від російських спостерігачів на вибори президента-2019.

Документи для реєстрації кандидатом у президенти за весь час роботи Центральної виборчої комісії принесли 90 людей. Про це Громадському повідомили в ЦВК 4 лютого.

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019.

Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. 

Поділитись: