ENRU

До Ради внесли новий законопроект про скасування депутатської недоторканності

У Верховній Раді України 19 липня був зареєстрований законопроект №6773 «Про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності)».

Текст законопроекту та супровідні документи на сайті поки відсутні. Серед ініціаторів законопроекту десятки народних депутатів.

Зазначимо, що 16 січня 2015 року президент Петро Порошенко подав до парламенту як невідкладний законопроект «Про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів та суддів» (№ 1776).

5 лютого депутати прийняли рішення скерувати цей документ на розгляд Конституційного суду України.

19 червня КСУ визнав конституційними зміни до Конституції щодо зняття недоторканності з народних депутатів і суддів. Після чого законопроект повернувся до профільного Комітету Ради, який 1 липня 2015 року рекомендував парламенту розглянути скасування депутатської недоторканності, але питання так і не розглянули.

Президентська, депутатська та суддівська недоторканність в Україні гарантовані Конституцією.

У Верховній Раді восьмого скликання зняли недоторканність з восьми депутатів: Сергія Мельничука, Сергія Клюєва, Олександра Онищенка і Борислава Розенблата, Вадима Новінського, Михайла Добкіна, Олеся Довгого та Максима Полякова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три на два: Як депутатів позбавляли імунітету.

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram