Захист екс-голови Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука, якого підозрюють у державній зраді, клопотав про долучення витягу з єдиного реєстру адвокатів України, а також лист від секретаріату Національної ради адвокатів України, відповідно до яких Чорнобук є адвокатом. Про це повідомляє кореспондент Громадського із зали суду.

Представник прокуратури виступив проти долучення матеріалів і зауважив, що щонайменше на 5 грудня таких відомостей стосовно Чорнобука в реєстрі адвокатів не було. Також під час затримання він не повідомляв, що є адвокатом.

Коли Чорнобука внесли до реєстру адвокатів, його захист відповісти не зміг.

Сам Чорнобук повідомив суду, що на момент затримання працював директором аероклубу «Маестро», зареєстрового в Оріховому Дніпропетровської області за адресою приватного летовища родини Чорнобука. Як адвокат не брав участь у судових засіданнях і фактично не надавав адвокатських послуг.

Суддя задовольнила клопотання про долучення матеріалів захисту до справи.

Окрім того адвокат Олег Татаров повідомив, що захист Чорнобука направив скаргу на процесуальні порушення слідства до Європейського суду з прав людини. Також Чорнобук заявив, що під час затримання його побили.

Нагадаємо, 5 листопада Чорнобука взяли під варту без права внесення застави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Здав судову владу на півострові окупантам: хто такий Валерій Чорнобук та в чому його звинувачують

Екс-голову Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука, якого підозрюють у державній зраді, затримали у Києві 3 листопада. Екс-суддю розшукували понад півроку: спершу чоловіка намагалися затримати у Дніпрі, але він утік від правоохоронців та переховувався в Україні, адже не міг виїхати за кордон — він у міжнародному розшуку.

У липні цього року українські правоохоронці оголосили в розшук Чорнобука.

Генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що екс-голові Апеляційного суду Криму вручили підозру у вчиненні правопорушення за статтею 111 КК (державна зрада). За словами генпрокурора, Чорнобук здійснював підривну діяльність, зокрема допомагав перейти кримським судам на здійснення правосуддя на підставі законодавства Росії.

За версією слідства, під час операції Росії з анексії півострова, Чорнобук співпрацював з окупаційною владою, передає «Слідство.інфо». Зокрема, 24 березня 2014 року на засіданні суду він закликав суддів учити законодавство РФ та отримувати російські паспорти.

Сам Чорнобук відкидає звинувачення у сепаратизмі.

Валерій Чорнобук працював суддею Апеляційного суду Києва до його призначення головою Апеляційного суду АР Крим у 2011 році.

Поділитись: