Глава музею Голодомору Леся Гасиджак подала до суду позов щодо цькування

Очільниця Національного музею Голодомору—геноциду Леся Гасиджак подала до Голосіївського райсуду Києва позов про захист гідності та ділової репутації, а також щодо відшкодування їй збитків. Цьогоріч улітку в соціальних мережах її професійні здібності поставили під сумнів через зовнішність.
Про це повідомило адвокатське об’єднання «ЮрФем: підтримка», яке представляє інтереси Гасиджак у цій справі.
Адвокатка Марина Саєнко наголосила, що законодавство прямо забороняє дискримінацію за різними ознаками, зокрема за зовнішнім виглядом людини.
«Це означає гарантоване право кожній людині бути собою, проявляти свою індивідуальність і самореалізовуватись без негативних для себе наслідків у будь-який не заборонений законом спосіб», — зазначила Саєнко.
Вона додала, що на те, чи може людина працювати там, де хоче, впливає виключно її відповідність кваліфікаційним вимогам, а не колір шкіри, зріст, вага чи сімейний стан.
«Ми розуміємо, що це досить складний і болісний процес для суспільства загалом, але наполягаємо на неможливості дискримінувати будь-яку людину за будь-якими ознаками. Чекаємо на відкриття провадження і цікавий судовий процес», — заявила адвокатка Оксана Гузь.
Сама Гасиджак зазначає, що як під час хвилі висміювання, так і після неї вона отримала «сотні повідомлень від жінок зі словами підтримки», які також вимагали перевести комунікацію з кривдником і суспільством у правове поле.
«Тому мій позов — це не тільки відстоювання своєї честі, а й підтримка іншим жінкам і чітка позиція: змовчати — це розв’язати руки новим хейтерам», — підкреслила очільниця музею.
Трохи контексту
Юрист Клим Братківський у Facebook заявив, що Леся Гасиджак не може очолювати Музей Голодомору-геноциду через нібито невідповідну зовнішність, а натомість керівником має бути «військовий, який пройшов російський полон і знає реально, що таке голод».
У коментарях під дописом чоловік заявив, що «вигляд пані Лесі є недоречним щодо музею Голодомору, це виглядає або як знущання, або комічно». Братківський заявив, нібито Лесі Гасиджак «має бути соромно», що вона «з таким виглядом представляє музей Голодомору».

У відповідь низка користувачів соцмереж, медійників та омбудсмен України Дмитро Лубінець розкритикували Братківського за цькування директорки музею через зовнішність і висловилися проти лукізму.
Лубінець наголосив, що цькування Лесі Гасиджак є абсолютно неприпустимими та недоречними, і лише професійні якості та здібності повинні бути критеріями для оцінки її здатності до керівництва й виконання обов'язків на посаді.
Тоді ж Гасиджак заявила, що подасть до суду позов через образу честі та гідності.
- Поділитися: