До суду скерували справу стосовно злочинної групи, якій інкримінують убивство Аміни Окуєвої

Київська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у справі щодо організатора та 6 учасників злочинної організації, яка впродовж 2016—2019 років нібито вчиняла замовні вбивства.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Слідство встановлено, що учасники цієї групи за грошову винагороду виконували замовні вбивства. Зокрема, вони нібито вбили директора компанії «Капарол», директора відділу реклами Київського метрополітену, приватного підприємця, а також скоїли замах на вбивство адвоката, який захищав інтереси постраждалих підприємців.

Правоохоронці додають, що учасники групи також спільно з громадянином Росії, який перебуває у розшуку, вбили громадську активістку Аміну Окуєву, а також вчинили замах на вбивство її чоловіка. Ймовірні замовники цих вбивств та замахів наразі перебувають у розшуку.

Їм інкримінують участь у злочинній організації, закінчений замах на умисне вбивство за попередньою змовою, зберігання вогнепальної зброї без дозволу, незаконне виготовлення вибухового пристрою та заволодіння вогнепальною зброєю і бойовими припасами. У разі доведення вини на них чекає довічне позбавлення волі.

Нагадаємо, напередодні передачі справи до суду, 14 лютого, суддя апеляційного суду Денис Масенко звільнив з-під варти підозрюваного у трьох вбивствах, ймовірного лідера ОЗГ Ігоря Редькіна. Усі члени злочинної групи наразі не під вартою.

Мотиваційну частину рішення не озвучили, оскільки Масенко пішов у відпустку. У пресслужбі пояснили, що зміна запобіжного заходу була мотивована нібито тим, що Редькіна утримували під вартою понад 12 місяців.

Водночас раніше у поліції нам пояснили, що термін тримання під вартою Редькіна у справі вбивства Аміни Окуєвої дійсно перевищив 12 місяців, тому вони звертались до суду щодо продовження йому запобіжного заходу в іншій справі 2013 року — теж щодо умисного вбивства. Шевченківський суд продовжив арешт саме за цим фактом.

Що з розслідуванням? 

30 жовтня 2017 року автомобіль, у якому перебувала Аміна Окуєва з чоловіком Адамом Осмаєвим, розстріляли біля селища Глеваха Київської області. Аміна загинула.

Організатором вбивства слідство називає чеченця Салаха Хумаїдова, який наразі перебуває у розшуку. Відповідно до нашого аналізу, він служив у правоохоронних органах Чечні та був помічений на фото із віцепрем'єром із силового блоку та другом Рамзана Кадирова Абузейдом Висмурадовим на прізвисько «Патріот».

Другий підозрюваний у справі — Ігор Редькін. Також слідство вважає, що між Редькіним та Хумаїдовим був посередник. Одного з ключових свідків у справі, Маміхана Умарова «Анзора», було вбито влітку в австрійському містечку Герасдорф, що неподалік Відня, пострілом у голову.

Наразі справа вбивства Аміни Окуєвої об’єднана ще з двома епізодами: вбивства у вересні 2016 року в селищі Крушинка Васильківського району Київщини директора компанії «Caparol Україна» Павла Зможного та у 2019 році — керівника відділу реклами КП «Київський метрополітен» Павла Миленького. За даними слідства, до злочинів причетна так звана «група Редькіна». В об’єднаній справі — семеро підозрюваних. Наразі триває ознайомлення сторін з матеріалами справи.

Також Національна поліція України оголосила у розшук бізнесмена Сергія Константінова, якого вважає куратором «групи Ігоря Редькіна» — підозрюваного у вбивстві доброволиці Аміни Окуєвої у жовтні 2017 року.

Що відомо про Аміну Окуєву?

Аміна Окуєва народилася в Одесі, деякий час жила в Москві та в Чечні. Після другої чеченської війни переїхала в Україну. Служила в лавах батальйону поліції «Київ-2». Одночасно була прессекретаркою «Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва». Окуєва також співпрацювала з кримськотатарським каналом ATR, де готувала авторську програму «Герої Кавказу», перший епізод якої показали одразу після її смерті.

чоловік Аміни Окуєвої, Адам Осмаєв, був керівником батальйону імені Джохара Дудаєва. У Росії його звинувачують у замаху на президента Володимира Путіна.