До України повернулися 6 моряків через півтора роки заборони виїзду з Греції
Шестеро українських моряківсудна RS 300—97, які понад півтора року через заборону не могли виїхати з Греції,повернулися до України.
Шестеро українських моряків судна RS 300-97, які понад півтора року через заборону не могли виїхати з Греції, повернулися до України.
Про це у Twitter повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін.
«Гарна ранкова новина: 6 українських моряків судна RS 300-97, які понад півтора року перебували під забороною виїзду з Греції, повернулися цієї ночі до України. Тривала, складна, але результативна робота консулів. Працюємо, щоб інші також повернулися до своїх рідних та близьких», — написав міністр.
Представник прес-служби організації Ассоль, що займається допомогою морякам, надав Громадському текст звернення родичів екіпажу судна RS-300-97 після затримання моряків.
«Екіпаж судна RS-300-97, що складається з моряків з Маріуполя був відправлений до Чорногорії у порт BAR. Він простояв там з кінця серпня (часом голодуючи, так як не було достатнього забезпечення продуктами) 19 листопада 2016 провели навантаження вантажу, як потім з'ясувалося, завантажили сигаретами, документи на вантаж були надані», — йдеться у повідомленні.
Родичі повідомили, що зарплатню не виплачували три місяці, але господар судна висунув умови заплатити всю заборгованість «якщо хлопці зроблять рейс».
«Старший механік повідомив судновласнику, що машинне відділення в поганому стані, попри це їх завантажили і відправили. Родичі називали представником судновласника жительку Маріуполя», — повідомили рідні моряків.
За даними прес-служби орагнізації «Ассоль», надалі події відбувалися таким чином:
21 листопада 2016-го двигун вийшов з ладу, три дні моряки власними силами намагалися полагодити, проте не впоралися. У цей час починався шторм;
24 листопада подали сигнал SOS. Двоє членів екіпажу постраждали в результаті інциденту. На сигнал лиха RS-300 № 97 відгукнувся російський протичовновий корабель «Віце-адмірал Кулаков». Корабель взяв судно на буксир і доставив його до острова Гавдос, після чого судно переправили у порт Неаполь на острові Крит для ремонту.
Після перевірки з боку місцевої берегової охорони і подальшого арешту, RS-300 № 97 відбуксували у порт Палеохора Ханьї, також розташований на Криті, де моряків підозрювали у незаконному перевезенні сигарет.
Нагадаємо також, у Греції затримали 148 громадян України, 132 з яких — за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів. За даними МЗС, 105 з них станом на березень отримали вироки.
Раніше у МЗС заявили, що у Греції затримали 120 українців за підозрою у перевезенні нелегальних мігрантів.
Також повідомлялося, що близько 200 українських моряків перебувають у тюрмах Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів.
- Поділитися: