Війна

РФ постачала на окуповану Луганщину 60% електрики до припинення постачання з України — Міненерго

26 квітня, 2017 16:02
Війна/РФ постачала на окуповану Луганщину 60% електрики до припинення постачання з України — Міненерго
Зберегти
Вигляд
Україна постачала електрику на окуповані території Луганщини, поки підприємства там були підконтрольні українській стороні.

Україна постачала електрику на окуповані території Луганщини, поки підприємства там були підконтрольні українській стороні.

Про це повідомив Громадському глава Міністерства енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

«Ми постачали туди електроенергію доти, доки там працювали наші українські підприємства. Після того, як вони були «націоналізовані», кому ми будемо поставляти туди електроенергію. Борги – той самий Алчевський меткомбінат – у нього є переплата більше мільярду гривень податку на прибуток, а з іншої сторони – винен з електроенергію. Так само і в інших підприємствах. Я не думаю, що цей борг не буде перезарахований в об’єднану енергосистему через енегоринок, тому там не страшна ситуація», – сказав він.

Він також зазначив, що Росія і раніше постачала електроенергію на окуповані території Луганщини у співвідношенні 40 на 60%.

«До того як ми відключили постачання, там було десть 40 на 60% постачання, і 60% поставляли саме росіяни. Реінтеграцію повністю зруйнували після того, як почали блокувати переміщення товарів», – сказав він.

Насалик зазначив, що подача електроенергії на окуповані території після сплати їхнього боргу.

«Енергія буде туди постачатися за умов, якщо боргові зобов’язання будуть погашені. Там є борги, які ми можемо переглянути, але є й ті, які просто не розраховуються», – сказав Насалик.

Міністр також зазначив, що Попаснянський водоканал винен за електрику, а йому не надходить сплата з окупованих територій за воду.

«Люди на тій території не задоволені. Підприємства стоять, вони позбавлені роботи. Зараз ще є питання води, по водоканалу не йде оплата. Одне з питань, яке сьогодні буде стояти на Мінську. Ми маємо виключати водоканал. Якщо говорити про інтеграцію – це моя позиція власна, не як представника уряду – чим далі ми будемо в процесі взаємозв’язків, зупинили наприклад товари, потім електроенергію, потім ще можемо щось придумати. Чим далі ми будемо віддалятися, тим більше ми можемо забути за територію і людей», – сказав він.

Щодо Донецької області, зазначив міністр, йдуть збалансовані потоки з підконтрольної території й навпаки.

Раніше повідомлялося, що уряд Росії ухвалив рішення почати постачання електроенергії в окуповані райони Луганської області.

Нагадаємо, компанія «Укренерго» 25 квітня повністю припинила електропостачання на окуповану Луганщину.

Елекрику на окуповані території Луганської області подає Росія. Це їй обходитиметься приблизно у 3 мільярди рублів на рік.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини