УКРАЇНА

До забудови над метро «Героїв Дніпра» причетний давній соратник Кличка

УКРАЇНА/До забудови над метро «Героїв Дніпра» причетний давній соратник Кличка
Зберегти
Вигляд

До будівництва резонансного ТРЦ «Оазис» над станцією метро «Героїв Дніпра» причетний давній соратник міського голови Києва Віталія Кличка, народний депутат від БПП Валерій Іщенко. Раніше він був представником партії УДАР у Київраді.

Про це йдеться у сюжеті програми журналістських розслідувань «Слідство.Інфо».

В офіційних витягах з державного земельного кадастру, землю над станцією метро «Героїв Дніпра» орендує компанія «Єлікон ЛТД». Перші рішення про виділяння в оренду їй землі Київрада приймала ще в 2003-му році. Наступні скликання депутатів тільки подовжували договори оренди. Назву «Єлікон ЛТД» можна побачити і на банері, як замовника будівництва.

За даними реєстру фізичних та юридичних осіб, сьогодні кінцева власниця «Єлікон ЛТД» — Тереза Анна Елізабет Брюстер з Сейшельських островів. Юридично компанія зареєстрована у Києві, на вулиці Бестужева, 36, літера А. Щоправда, «Слідству.інфо» не вдалося знайти такого приміщення на цій вулиці.

Натомість, ще донедавна у скандального забудовника була інша власниця — киянка Ганна Вергелес. Попри те, що нині прізвище Вергелес не знайти у переліку засновників «Єлікон ЛТД», жінка володіє одразу кількома компаніями у столиці. Ганна Вергелес — матір народного депутата Валерія Іщенка.

«Це моя мати. Але наскільки я знаю, вона не є, вона не має ніякого відношення. Якщо вона була десь, то зараз компанія давно має інших власників і немає там Вергелес», — заперечує Іщенко.

Водночас сам народний обранець стверджує, що будівництво ТРЦ над станцією метро є цілком законним.

«Дивіться, наприклад, якщо у будівельної компанії є всі дозволи, і вона має право будувати, всі відповідні експертизи пройшла – чому ні? Ну якщо ми йдемо в Європу, чому ми не можемо будувати, і взагалі займатися будівництвом», — додав Іщенко.

Пов`язані новини