Бойовики на Донбасі за минулу добу, 12 серпня, чотири рази порушили режим «тиші», вкотре порушивши всеосяжне перемир'я. Втрат серед українських військових внаслідок обстрілів немає.

Про це повідомили в штабі операції Об'єднаних сил.

Порушення перемир'я зафіксували поблизу Мар'їнки, Південного, Залізного та Красногорівки. У штабі обстріли називають провокативними, тому вогонь у відповідь не відкривали.

Загалом від початку нового перемир'я жоден з українських військових не дістав поранення і не загинув.

Водночас оперативно-тактичне угруповання «Північ» повідомляє, що 12 серпня під час виконання бойового завдання внаслідок необережного поводження зі зброєю загинув український військовий. Обставини та причини смерті з'ясовує поліція та Військова служба правопорядку.

Місія ОБСЄ станом на вечір 11 серпня загалом нарахувала 262 порушення всеосяжного перемир'я від його початку 27 липня. 

Загалом зафіксували 46 вибухів, два снаряди в польоті, три освітлювальних ракети та 211 черг і пострілів.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

Про яке припинення вогню йдеться

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не зможуть відкривати вогонь у відповідь.

У Раді національної безпеки й оборони вважають, що на Донбасі виконується дотримання «тиші» попри те, що бойовики відкривають вогонь. У РНБО поодинокі випадки порушення перемир'я називають несистемними та запевняють — головне, що серед українських військових немає втрат.

Поділитись: