Доходи росії від енергоресурсів впали до мінімуму за останні 14 місяців
Доходи росії від торгівлі енергоресурсами у серпні впали до 14—місячного мінімуму через накладені санкції Заходу.
Про це пише Bloomberg.
Згідно з опублікованими в понеділок даними російського уряду, доходи росії від нафти і газу, на які припадає більше третини національного бюджету, минулого місяця впали до 11,1 млрд доларів, що є найнижчим показником з червня 2021 року. Це менше майже на 13% у порівнянні з липнем і на 3,4% у порівнянні з серпнем минулого року. Варто зазначити, що такі показники фіксують при збільшенні ціни на нафту марки Urals на майже 10%.
Про причини
Відмова деяких традиційних покупців у Європі купувати російську нафту означає, що москва змушена була продавати її з великою знижкою на ринках Азії. Це позбавляло кремль можливості користуватися всіма перевагами вищих цін.
Хоча у серпні спотові ціни на газ у Європі були рекордно високими, вони не змогли повністю компенсувати росії зниження доходів від нафти. «Газпром» цього літа значно скоротив експорт газу до Європи, звинувативши санкції в обмеженні потоків.
Bloomberg також відзначає, що ще один удар по фінансуванню кремля може бути завдано обмеженням цін, яке країни «Великої сімки» планують встановити на російську нафту та нафтопродукти. Хоча путін погрожував припинити експорт до країн, які запровадять такі заходи, це може збільшити знижку для покупців російської нафти, що залишилися.
Нафтове ембарго
3 червня Рада Євросоюзу затвердила шостий пакет санкцій проти росії, який передбачає скорочення імпорту російської нафти. ЄС забороняє закупівлю, імпорт та перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів із росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме 6 місяців для сирої нафти та 8 місяців для інших нафтопродуктів.
Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських постачань. Однак у ЄС домовились якнайшвидше ухвалити рішення про заборону на імпорт нафти через нафтопровід.
За оцінками брюссельського аналітичного центру Брейгеля, ЄС купує в рф від 3 до 3,5 млн барелів нафти на день і щодня надсилає рф 400 млн доларів. Це становить близько 27% імпорту нафти в ЄС. За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2021 році доходи від продажу нафти й газу формували 45% федерального бюджету росії.
- Поділитися: