У російському Газпромі заявили, що доходів від експорту газу за кордон наразі не вистачає для того, аби субсидувати постачання газу в середині Росії, зокрема до найвіддаленіших територій на Далекому Сході.

Про це повідомив заступник начальника департаменту Газпрому з економічної експертизи Віктор Яценко під час форуму «Газ Росії 2019», повідомляє російський «Интерфакс».

«Давайте будемо чесними одне з одними та визнаємо, що ось та «перехрестка», коли ми коштом експорту підтримували внутрішній ринок — такої ситуації більше, мабуть, не буде. Ті ціни у 400-500 доларів (за тисячу кубометрів — ред.), які ми колись бачили, — деяке покоління після нас, дай Боже, побачить. Цієї (цінової) «подушки» більше нема. Я думаю, що до керівництва міністерств та відомств це дійде через деякий час», — повідомив Яценко.

За його словами, одним зі шляхів підтримки постачання газу в середині Росії могло б стати підвищення тарифів на газ для місцевого населення, а також тарифів на постачання газу, які не переглядалися вже декілька років.

Відповідно до даних фінансової звітності Газпрому, у третьому кварталі 2019 року прибуток компанії впав на 45%. Головною причиною падіння прибутку стали низькі ціни на газ на європейському ринку.

Напередодні стало відомо, що апеляційний суд Швеції зобов'язав Газпром виплатити 1 мільйон євро Нафтогазу.

27 листопада апеляційний суд шведського округу Свеа ухвалив рішення на користь Нафтогазу. В апеляції Газпром намагався скасувати рішення Стокгольмського арбітражу, відповідно до якого Нафтогаз виграв у Газпрому 4,6 мільярда доларів, 3 мільярди доларів з яких Газпром досі винен Нафтогазу.

У Нафтогазі повідомили, що постанова апеляційного суду означає те, що рішення Стокгольмського арбітражу вже ніяким чином не буде скасовано. Зокрема, суд постановив, що у своєму рішенні Стокгольмський арбітраж не допустив ніяких помилок.

Загалом Газпром направив до апеляційного суду низку скарг. Перемога Нафтогазу в апеляціях проти Газпрому підтверджує право української компанії на стягнення боргу з Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу, який наразі складає 3 мільярди доларів. Раніше у Газпромі відмовлялися виплачувати цей борг доти, доки не буде результатів апеляційного слухання на рішення арбітражу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile