Доктрина інформбезпеки дозволить проводити спецоперації в західних медіа — Золотухін
Заступник міністра розповів про нову концепцію інформаційної безпеки
В затверджену президентом України 25 лютого Доктрину інформаційної безпеки закладена норма, яка «вперше в Україні прямо дозволяє розвідувальним органам країни сприяти за допомогою своїх інформаційних ресурсів поширенню позитивної інформації про Україну за кордоном».
Про це в інтерв'ю Громадському повідомив заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін.
В якості ілюстрації щодо необхідності введення такої норми, заступник міністра наводить кейс з провальними результатами референдуму в Нідерландах про асоціацію України з Євросоюзом.
«Ні для кого не секрет, що [провал] був дуже болісним для нас. Тільки за допомогою дипломатичного відомства і президента палата представників ЄС проголосувала за ратифікацію асоціації України з Євросоюзом», — сказав він.
Нагадаємо, що 21 лютого Кабмін призначив заступником міністра інформполітики Золотухіна.
Дмитро Золотухін — автор Концепції інформаційної безпеки України. У 2015 році концепцію розкритикувала медіаекспертка Катрін Найман-Меткалф, яка підготувала доповідь для представника Бюро ОБСЄ в Україні з питань свободи слова.
У цій концепції йдеться в тому числі про те, що «Рада національної безпеки і оборони України відіграє головну роль у сфері медіа та має широкі повноваження, включно з підготовкою законопроектів та контролем за діяльністю інших органів влади».
Незважаючи на критику, міністерство інформаційної політики ухвалило цю концепцію.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram
- Поділитися: