Документальна стрічка «Переломний момент: Війна за демократію в Україні», яка розповідає про події Революції Гідності, анексію Криму та окупацію Донбасу, увійшла до лонг-листа претендентів на премію Американської Кіноакадемії за найкращий документальний фільм. Автори стрічки — український режисер Олесь Санін та американський документаліст Марк Харріс.

Про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

Фільм охоплює періоду 2013-2016 років. У ньому зібрані кіносвідчення політичних, кримінальних, військових злочинів та терактів на території України.

За час роботи було записано 86 інтерв’ю з учасниками подій на Майдані та сході України і зафільмовано майже 600 годин робочого кіноматеріалу.

Стрічка «Переломний момент: Війна за демократію в Україні» вже отримала численні нагороди на кінофестивалях у США та Канаді, зазначає Держкіно.

У березні цього року фільм вийшов у американський прокат та з успіхом демонструвався в кінотеатрах Нью-Йорка, Чикаго, Лос-Анджелеса та інших міст.

За оцінками авторитетних кінокритиків, зібраними на популярному сайті Rotten Tomatoes, фільм Олеся Саніна отримав 100% позитивного рейтингу.Нагадаємо, документальний фільм про хлопчика з Донбасу «The Distant Barking of Dogs» («Віддалений гавкіт собак», ред.) потрапив на розгляд премії «Оскар».

Поділитись: