Документальний фільм про Донбас «The Distant Barking of Dogs» («Віддалений гавкіт собак», ред.) офіційно пройшов на розгляд  на розгляд Американської кіноакадемії, яка може номінувати його на свою головну нагороду — премію «Оскар».

Документальний фільм про Донбас «The Distant Barking of Dogs» («Віддалений гавкіт собак», ред.) офіційно пройшов на розгляд Американської кіноакадемії, яка може номінувати його на свою головну нагороду — премію «Оскар».

Про це повідомив асистент режисера стрічки Азад Сафаров.

«Віддалений гавкіт собак» — наша документалка про 10-річного хлопчика з Донбасу, який живе біля лінії фронту, офіційно пройшла на розгляд «Оскара», — повідомив Сафаров.

За його словами, існує два шляхи як отримати право подати фільм на «Оскар»: або фільм має потрапити на один тиждень до кінотеатру в Лос-Анджелесі чи Сан-Фрациско, або має перемогти хоча б в одному з кваліфікованих Американською кіноакадемією фестивалів у світі.

«Наш фільм виграв у 5-ти таких фестивалях, тож він тепер кваліфікований на розгляд Американською кіноакадемією», — повідомив Азад Сафаров.

У коментарі Громадському Азад Сафаров пояснив:

«На Оскар податись не так легко. Найперший і складніший етап — це отримати право податись на нього. І як я написав, є 2 шляхи для цього. Ми нині отримали кваліфікацію на те, щоб Американська кіноакадемія розглянула наш фільм. Дехто називає це «лонг-ліст». Але я б поки так не називав. Якщо кіноакадемії сподобається наш фільм, ми переходимо до «лонг-лісту», потім «шорт-лісту, а потім номінація».

Документальний фільм «The Distant Barking of Dogs» знімали у селі Гнутове Донецької області з 2015 по 2017 рік.

Село Гнутове поблизу Маріуполя перебуває під контролем України, але регулярно потрапляє під обстріли.У 2017 році фільм The Distant Barking of Dogs переміг на Фестивалі документального кіно в Амстердамі.

У лютому цього року фільм переміг у номінації «Найкращий документальний фільм» на фестивалі у Швеції.

Наразі у картини 18 нагород, які вона отримала 16 фестивалях: інколи стрічка отримувала по 2-3 нагороди .

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile