Кандидат від республіканської партії Дональд Трамп виграв президентські вибори у США та став 45 лідером країни.

Кандидат від республіканської партії Дональд Трамп виграв президентські вибори у США та став 45 лідером країни.

Трамп набрав 276 голосів виборщиків, його опонентка Гілларі Клінтон від демократів набрала 218 голосів.

Під час виступу у своїй штаб-квратирі, Трамп повідомив, що Гілларі Клінтон подзвонила йому і визнала поразку. 

«Гілларі працювала довго і тяжко. Нині час для розділеної Америки об'єднатися — для демократів і республіканців», — сказав він.

«Я обіцяю кожному громадянину, що буду президентом усіх республіканців. Для усіх, хто обрав не підтримувати мене, я чекаю на ваші поради і допомогу, щоб ми могли працювати для нашої країни», — додав Трамп.

Він наголосив, що буде співпрацювати з усіма країнами світу. 

«Ми будемо працювати з усіма країнами, які хочуть з нами працювати. У нас будуть прекрасні відносини. Хочу сказати світовий спільноті, поза те, що Америка понад усе ми будемо справедливими у наших відносинах», — сказав він.

Також Трамп пообіцяв збільшити кількість робочих місць в країні: «Я був бізнесменом, а тепер працюю для всієї країни. Я обіцяю, що жодну людину не забудуть. Ми розбудуємо нашу інфраструктуру: дороги, шосе, інфраструктуру. І поки ми будемо розбудовувати країну — у людей буде робота». 

«Наша кампанія була не виборчою гонкою, а рухом американців усіх релігій і етнічних груп, які хочуть щоб уряд працював для всіх людей і я буду робити це для них», — додав він. 

Дональд Трамп — американський бізнесмен-мільярдер, відомий в суспільстві своїм відвертим стилем спілкування і екстравагантним способом життя, які особливо не псують його імідж успішної і цілеспрямованої людини.

У 2015 році скандальний магнат зробив гучну заяву про намір стати кращим главою США і вирішив балотуватися на виборах американського президента в 2016 році за свій рахунок без залучення спонсорів та лобістів.

Народився Дональд Джон Трамп 14 червня 1946 року в найбільшому районі Нью-Йорка Квінсі в сім'ї мільйонера.

Виборча система у США така, що значення мають саме ті штати, де опоненти йшли нога в ногу. Регіони, де традиційно голосують за республіканців чи демократів прораховані одразу. Саме тому країна постійно спостерігає за цифрами.

Зауважимо, що на тлі попередніх результатів виборів президента США, які вказують на лідерство Трампа, відбувається падіння на світових ринках. Зокрема рекордно обвалився мексиканський песо, знижується ціна на нафту, індекс Доу-Джонса обвалився більш, ніж 600 пунктів.

Читайте репортаж про те, хто і чому голосував за Трампа:

Почути Огайо: як ностальгія за стабільністю руйнує американську демократію

Як Америка обирала президента докладніше читайте тут.

Поділитись: