ENRU

Про Донбас без води, борги Авакова та кінозірок в музиці — ТОП-5

А також про те, чим стане в нагоді Україні новий австрійський президент і як можна боротися з туберкульозом, не змінюючи стилю життя.

ВІЙНА. ВІДКЛЮЧЕННЯ ВОДИ НА ДОНБАСІ

З 1 грудня мешканці Луганська та частини області через великі борги користуються водою по годинах. Вихід з ситуації шукали і через мінські домовленості, і через компанію-посередника, і через міжнародні гуманітарні організації. Громадське спробувало розібратись, хто насправді не платить за спожиті послуги та чи є можливість не відключати 600 тисяч людей від води та світла.

Кінці у воду: чому півмільйона людей на Донбасі можуть лишитися без води і світла

ЕКОНОМІКА. БАНК АВАКОВА

Цього тижня громадські активісти провели акцію протесту «АвакOFF» з вимогою відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Йому закидають фіктивність реформи поліції та кришування корупційних оборудок. Сам міністр у відставку так і не пішов, а протестувальники не виключили повторення подібних акцій в майбутньому.

Слідство.Інфо може додати ще підстав для обурення діями міністра. Раніше журналісти вже показали, як родина Авакова привласнила землю під Харковом. Тепер йдеться про численних вкладників його банку, які залишилися без грошей. В той час як фірми, наближені до родини міністра, забирають з банку все найцінніше. 

Міністр «зірвав банк»: Як ошукали тисячі вкладників банку Авакова

МЕДИЦИНА. ЛІКУВАННЯ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

Як в Україні лікуються хворі на туберкульоз? Хто закуповує та як виробляються препарати для пацієнтів? Де варто лікувати туберкульоз - у стаціонарі чи вдома? Що можна встигнути за 7 місяців у тубдиспансері та чому над туберкульозом тяжіє аура «непристойної хвороби»? 

Журналісти Громадського розповідають історію чоловіка, життя якого після несподіваного виявлення туберкульозу, майже не змінилося. Доцент кафедри етнології та краєзнавства КНУ ім. Тараса Шевченка після тривалого лікарняного повернувся на роботу, не відчуваючи жодної дискримінації від колег.

Туберкульоз в Україні: виліковна хвороба з «аурою непристойності»

СВІТ. ПРЕЗИДЕНТ АВСТРІЇ

На повторних президентських виборах в Австрії перемогу здобув лідер зелених Александер Ван Дер Беллен. Він переміг ультраправого кандидата від «Австрійської партії свободи» – Норберта Гофера

Ван Дер Беллен, професор економіки, лідер австрійських зелених, є сином емігрантів з більшовистської Росії: матері з Естонії та батька з німецьким, голландським та естонським корінням. 

Він займає проєвропейські позиції, критикує Росію, вірить у Європу та намагається протистояти правому повороту в європейській політиці. 

Громадське проаналізувало 7 ключових речей, які важливі для України у зв'язку з обранням Ван Дер Беллена. 

Новий президент Австрії: 7 речей, важливих для України

КУЛЬТУРА. АКТОРИ В КЛІПАХ

Акторки Сьюзен Серендон і Крістен Стюарт нещодавно стали героїнями музичних кліпів. Перша з'явилася у відео електронного дуету JUSTICE, інша — в старих-добрих «ролінгів». Спершу ми хотіли зробити огляд найсвіжіших музичних відео з акторами й акторками. Але зрештою згадали і дещо з «класики».

11 кліпів з кінозірками: від мови жестів Джонні Деппа до танців Крістен Стюарт