Донецька фільтрувальна станція, що знаходиться неподалік лінії розмежування на Донбасі, з початку 2017 року потрапляла під обстріл понад 200 разів.

Донецька фільтрувальна станція, що знаходиться неподалік лінії розмежування на Донбасі, з початку 2017 року потрапляла під обстріл понад 200 разів.

Про це повідомив на брифінгу перший заступник глави СММ ОБСЄ Александр Хуг.

«Ми в СММ залучили істотні ресурси у спробах захистити Донецьку фільтрувальну станцію. Станція, а також розміщені поруч лінії електропередач, які забезпечують подачу питної води і електроенергії для 345 тисяч мешканців, з початку року потрапили під обстріл понад 200 разів і в 8 випадках це призвело до припинення роботи станції і обриву ліній електропередач в сукупності на 38 днів», – сказав він.

Крім того, за його словами, прямі влучення снарядів у резервуари з хлором фільтрувальної станції можуть спровокувати екологічну катастрофу.

Хуг додав, що спостерігачі намагаються отримати гарантії безпеки від сторін, щоб була можливість ремонтним бригадам нормально працювати і усунути пошкодження.

«Ми відряджаємо дзеркальні патрулі по обидва боки лінії зіткнення для здійснення моніторингу ремонтних робіт, тим самим забезпечуючи певну гарантію для працівників своєю присутністю і моніторингом. Проте ці ремонтні роботи часто проводяться під обстрілами», – сказав він.

Таким чином, життя ремонтних бригад і спостерігачів в цьому районі постійно знаходиться в небезпеці.

Читайте репортаж Громадського про історію Донецької фільтрувальної станції та що мотивує 42 людини щодня їхати на роботу як з окупованої, так і зі звільненої територій Донбасу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile