Фото:

кадр з документального фільму «Булер» режисера Лі Гірша

Під час кінофестивалю Docudays UA вперше онлайн проходитиме правозахисна програма RIGHTS NOW! Цьогоріч Docudays UA присвячений темі дорослішання.

Під час обговорень батьки та діти разом із фахівцями та фахівчинями з громадського, освітнього та державного секторів поговорять, як подолати насильство в сім'ї, про кібербулінг та молодіжний активізм, про порушення прав дітей у Криму та на Донбасі, а ще — про те, як дорослішати без зайвих травм, давати відсіч стереотипам та навчатися без дискримінації. Усе це можна буде знайти на головній сторінці фестивалю, hromadske долучається до трансляції кількох правозахисних зустрічей.

Більше про програму і як до неї можна долучитися — читайте у матеріалі.

25 квітня — «Права людини»

Карантинні обмеження, ухвалені урядом, змінили наше життя. Ми мусимо пристосуватися до нового повсякдення. Як нам захистити свої права — о 14:30 у дискусії «COVID-19: чи готові ми поступитися своїми правами?».

Для фестивалю Docudays UA автори інтернет-мему «Гусь» створили серію ілюстрацій про права дітей. Презентація ілюстрацій та тренінг «Про права дітей простою мовою» відбудуться о 18:30.

26 квітня та 27 квітня — «Кібербулінг»

За даними ЮНІСЕФ за 2018 рік, кожен п’ятий підліток визнає себе жертвою кібербулінгу. Під час дискусії «Кампанія проти кібербулінгу. Історії успішної протидії» о 18:30 експерт(к)и Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу Docudays UA презентуватимуть нове аналітичне дослідження про попередження та протидію цькуванням в інтернеті. Також ви побачите перші в Україні антикібербулінгові мультики.

Онлайн-зустріч 26 квітня о 14:30 «Булер» — успішний кейс імпакт-дистрибуції в України» ви зможете подивитися, в тому числі, на YouTube-каналі hromadske. Під час події ви побачите документальну стрічку «Булер» режисера Лі Гірша.

Досвід підлітків з різних країн, які зіштовхнулися з проявами дискримінації: ненавистю, упередженнями, булінгом, зібрані на одній онлайн-платформі, можна буде обговорити на події «Історії, які зворушують. можливості нової освітньої онлайн-платформи» 27 квітня о 14:30. Предметом розмови є онлайн-платформа, створена для вчителів та батьків, щоб допомогти їм говорити з дітьми і пояснювати їм на реальних прикладах, що таке дискримінація, стереотипи, медіаграмотність, як протидіяти булінгу та онлайн-цькуванню. Відеокоментарі вчених, викладачів і дослідників пояснюють механізми дискримінаційних дій і висловлювань та розказують, як протистояти їм. Як користуватися платформою, розкажуть її творці о 14:30, hromadske також долучиться до трансляції.

А о 18:30 можна подивитися презентацію коміксу «Я тобі не кицька: маленька книжка для дівчат про власні кордони». Книга містить дев’ять історій про домагання і булінг у школі та поза межами навчального закладу.

28 квітня — «Війна»

Після окупації Росія послідовно поширювала своє правове поле на Крим. Близько 200 дітей залишилося без батьків, яких необґрунтовано переслідують за політичними мотивами. Про порушення прав дітей ітиметься о 14:30 під час дискусії «Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем». Її також можна буде знайти на YouTube-каналі hromadske.

А о 18:30 приєднуйтеся до дискусії «Дітям не місце на війні!» Це розмова про те, як Україна захищає права дітей в умовах збройного конфлікту та яку допомогу від держави отримують діти у “сірій” зоні.

29 квітня — «Сім'я»

Автори проєкту «Шерифи для нових громад» під час експертної дискусії «Дітям потрібен шериф» о 14:30 розкажуть, як організація безпечного середовища в громадах впливає на дотримання прав дітей. Цю подію також можна буде знайти на платформах hromadske.

Про захист дітей продовжать говорити під час дискусії «Насильство в сім'ї: як допомогти дітям?». О 18:30 йтиметься про те, як захистити дитину в ситуації насильства в сім'ї і як пояснити українським батькам, що застосування фізичної сили — це не норма.

30 квітня — «Активізм»

Яка ситуація з нападами на громадських активістів в Україні, коли за ґрати потрапляють замовники вбивства Катерини Гандзюк? Можливість поговорити про це буде під час дискусії «Напади на активістів: як добитися розслідування?» о 14:30.

А ввечері о 18:30 — про те, як змінилася ситуація з безпекою підліткових акцій за останні роки та як влада розслідує випадки переслідування молодих активістів — у дискусії «Підлітковий активізм: плюси, мінуси, підводні камені».

1 травня — «Рівність»

Разом з експертами з Teenergizer о 18:30 можна буде поспілкуватися про те, як забезпечити право на недискримінацію дітей із ВІЛ-позитивним статусом, під час дискусії «ВІЛ-позитивний статус — не вирок!».

Також у цей день ви можете подивитися трансляцію hromadske о 14:30 «Mama I’m a criminal: як відновне правосуддя дає дітям другий шанс». Це розмова про те, що часто дітей, які вчинили навіть незначне правопорушення, засуджують до реальних тюремних строків. Після того діти вже не можуть повноцінно повернутися в суспільство. А часто — вдаються до серйозніших злочинів. Рік тому в Україні стартував пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». Під час зустрічі у нас є можливість почути їхні історії та дізнатись, як врятувати більше дітей.

2 травня — «Можливості»

Про фактичний стан дотримання прав дитини українською бізнес-спільнотою та про перешкоди, які заважають їй у цьому, дізнаєтеся о 18:30 у дискусії «Про права дитини і бізнес. Як діти можуть заробляти

Цього ж дня, також о 14:30, на сторінках hromadske транслюватимуть подію «iLearn: гейміфікована підготовка до ЗНО та ДПА». ІLearn — відкрита платформа з онлайн-курсами та вебінарами для підготовки до ЗНО. Її особливістю є гейміфікація — ігрові елементи, що зацікавлюють і мотивують до навчання. Що таке «вчибакси» і як вони заохочують до навчання на онлайн-платформі iLearn, дізнаєтеся під час цього заходу.

3 травня — «Освіта»

Під час практичної лекції «Як навчати без дискримінації?» освітяни отримають необхідну теорію та практичні інструменти впровадження недискримінаційного підходу в навчанні. Чим відрізняється гендер від статі, що таке гендерночутливий підхід в освіті, як розпізнавати гендерні стереотипи — про це о 14:30, hromadske також долучається до трансляції.

Під час тренінгу «Чому дітям і дорослим потрібна сексуальна освіта?» о 18:30 йтиметься, як говорити з дитиною про секс, а підлітки дізнаються, що таке “культура згоди” і який вигляд «згода» має на практиці.

Ще одна подія правозахисної програми RIGHTS NOW! — «Жива бібліотека» з 27 квітня по 2 травня. «Книжками» є діти та дорослі: люди зі спільноти ЛГБТІК+, феміністки та чоловіки-профеміністи, веган(к)и, жінки, які працюють у правоохоронних органах, батьки, що підтримують свою доньку-лесбійку, темношкірі люди та люди з інвалідністю, як-от незряча журналістка або адвокатка на візку, активісти, які працюють з безпритульними тощо.

Аби познайомитися з «книгою», яка зацікавила, потрібно зареєструватися.

Нагадаємо, Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройде в онлайні з 24 квітня по 3 травня. Доступ на всі події RIGHTS NOW! вільний. Розклад усіх подій правозахисної програми можна знайти на сайті.

Усі фестивальні кінопокази та онлайн-трансляції будуть безкоштовними. За можливості, глядачі можуть сплатити за перегляд довільну суму або зробити благодійний внесок, а також придбати мерч.

Поділитись: