Довибори в Раду: поліція почала розслідування щодо повного тезки «слуги», який змінив ім'я за тиждень до реєстрації

На Черкащині поліцейські почали розслідування факту реєстрації повного тезки кандидата від «Слуги Народу» Віталія Войцехівського, який зареєструвався для участі в довиборах до Верховної Ради у 197—му окрузі.

Про це повідомила поліція Черкащини.

Правоохоронці розповіли, що 24 вересня до них звернувся «слуга» Войцехівський. Він поскаржився, що на довибори зареєстрували його повного тезку, який змінив своє ім'я лише за тиждень до реєстрації кандидатом. Войцехівський вважає, що це перешкоджає йому балотуватися на рівних засадах, оскільки вводить виборців в оману.

Через це поліцейські відкрили кримінальне провадження за частиною 3 статті 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права) Кримінального кодексу України. Поліцейські встановлюють обставини події.

Санкція цієї статті передбачає від 3 до 7 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 5 років.

Що відомо про новоспеченого Войцехівського?

До 14 вересня він був Віктором Шевченком. Місцем його роботи, згідно з автобіографією, є громадська спілка «Золотоніська Громадська Міська Рада». Але в реєстрах ЦВК її не знайшла.

Крім того, в декларації Войцехівського-Шевченка вказано, що у 2020 році він не працював, водночас в автобіографії зазначено, що він був інженером будівельної компанії, а зараз займається підприємництвом.

Під час реєстрації кандидатів члени ЦВК зазначили, що формальних підстав відмовити Войцехівському-Шевченку в реєстрації немає. Усі невідповідності в документах кандидат пообіцяв усунути.


Довибори до Верховної Ради у 197-му окрузі оголосили після того, як у березні 2021 року свій мандат склав обранець від «Слуги Народу» і нинішній голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко.

Вибори мають відбутися 31 жовтня. Окрім Черкащини, їх також проводитимуть у 184-му окрузі на Херсонщині (обраний за ним Ігор Колихаєв став міським головою Херсона). За даними ЦВК, там уже зареєструвалися дев’ять кандидатів.


Реєстрація «двійників» — не щось нове

Балотування тезок є звичною виборчою технологією в Україні. Лише перед місцевими виборами у 2020 році правоохоронці відкрили через це щонайменше 11 кримінальних проваджень і притягнули до відповідальності не менше ніж 14 людей.

Через це у вересні 2021 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який має врегулювати балотування «двійників». Документ пропонує зобов'язати вказувати у бюлетені всі попередні імена, прізвища й по батькові, якщо кандидат змінював їх упродовж 5 років до виборів.