Голова Державної податкової служби України Сергій Верланов заявив, що фізичні особи-підприємці, які працюють на третій групі спрощеної системи оподаткування та не мають справи з готівкою (наприклад айтішники) повинні будуть використовувати касові апарати лише, якщо отримують перекази з банківських карток.

Цю заяву Верланова поширила прес-служба Державної податкової служби.

«Якщо розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної карти, то така операція підпадає під визначення «розрахункової операції» для цілей згадуваного закону», — повідомив Верланов.

Він додав, що у разі ж, якщо ФОП отримує кошти через банківський переказ, то йому не потрібно використовувати касовий апарат.

«Тобто юристи, консультанти, айтішники, інші самозайняті особи, в тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, не мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом», — уточнив Верланов.

За його словами, касові апарати не потрібні ще й у тих випадках, якщо клієнт ФОПа переказав йому кошти з банківської каси шляхом переказу на поточний рахунок.

Нагадаємо, що напередодні Сергій Верланов в ефірі «24 каналу» заявляв, що касові апарати, відповідно до норм ухвалених законів, повинні використовувати всі ФОПи, навіть ті, які не працюють з готівкою. Тобто касові апарати мали б встановити працівники ІТ-сфери, самозайняті особи у сферах бухгалтерського обслуговування та надання юридичних послуг тощо.

«Стосовно третьої групи: так дійсно, на сьогоднішній день, за тими нормами, які є у законі у разі перерахування з банківського рахунку на банківський рахунок треба застосовувати РРО (реєстратор розрахункових операцій, касовий апарат — ред.)», — повідомив Верланов.

17 жовтня Володимир Зеленський підписав закони про застосування касових апаратів у сферах торгівлі, харчування та послуг, а також про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі.

Законами запроваджується обов'язковість використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, що працюють у сферах торгівлі та харчування. Разом з цим, таким ФОПам та іншим підприємцям дозволять використовувати безкоштовні аналоги касових апаратів у вигляді додатків на смартфони, планшети та комп’ютери.

Зазначається, що закони спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.

Нагадаємо, що зазначені закони гостро критикують підприємці. Зокрема, деякі великі роздрібні мережі погрожують, що набуття чинності цих законів призведе до закриття їхнього бізнесу. У податковій та уряді ці заяви відкидають, зазначаючи, що на чесний бізнес реалізація цих законів ніяким чином матеріально не вплине

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile