ДПСУ фіксує відтік «вагнерівців» із Білорусі

Державна прикордонна служба України зафіксувала, що «вагнерівці» виїжджають із Білорусі. Після загибелі власника ПВК «Вагнер» євгена пригожина відтік може посилитися.

Про це 24 серпня повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко в коментарі «Українській правді».

«Ми фіксуємо, що кількість представників ПВК "Вагнер" у Республіці Білорусь за останній час зменшилася. І така ситуація була ще до вчорашнього дня. Тому, як і раніше, вони не становлять значної загрози нашій країні», — наголосив Демченко.

За його словами, після заяви про загибель пригожина подальше перебування його найманців у Білорусі може бути «під великим питанням». Прикордонники продовжують фіксувати відтік «вагнерівців».

Раніше про зменшення особового складу ПВК повідомляла білоруська служба «Радіо Свобода» з посиланням на супутникові знімки Planet Labs. Журналісти зазначали, що в таборі «вагнерівців» у селі Цель під Осиповичами прибрали третину всіх наметів. Так, на базі з 273 житлових наметів розібрали приблизно 101.

Білоруська служба припускає, що кожен із наметів може вмістити приблизно 20 бійців, тому територію частини могли покинути орієнтовно 2020 «вагнерівців» із приблизно 5000, які там перебували. Водночас скорочення кількості обладнання, якщо і є, то невелике.

У Telegram-каналах, пов’язаних із ПВК «Вагнер», пишуть, що частину найманців відправляють до рф у «тривалі відпустки». У медіа зазначають, що якщо це і відбувається, то не має масового характеру. Окрім того, є імовірність, що їх почали перекидати до Африки. Про це також повідомляють ресурси, пов’язані з ПВК.

Однак частину «вагнерівців», як припускають у «Радіо Свобода», можуть перекинути в інші місця в Білорусі. Так, білоруська служба зафіксувала обладнання бліндажів на полігоні поблизу Осиповичів.

«Вагнерівці» в Білорусі

Найманці російської ПВК «Вагнер» почали дислокуватися на території Білорусі після невдалої спроби «заколоту» в червні — це було однією з умов домовленостей із кремлем.

У Білорусі заявили, що хочуть перейняти у «вагнерівців» бойовий досвід, та оголосили спільні військові навчання білоруських військових із бойовиками ПВК на полігоні «Брестський» поблизу кордону з Польщею.

Моніторингова група «Беларускі Гаюн» та українські прикордонники тим часом фіксували переміщення колон легкових і вантажних автомобілів, імовірно, ПВК «Вагнер».

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив про рух бойовиків приватної військової компанії «Вагнер» до Сувальського перешийка — території, яка одночасно з'єднує територію Балтійських країн із Польщею та рештою країн НАТО, а також відмежовує територію російської Калінінградської області й Білорусі.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко тим часом «пожартував» про плани ПВК «Вагнер» піти «на екскурсію» до Польщі, але згодом заявив, що йому Сувальський перешийок «тисячу років не треба».