Програма Transparent Cities опублікувала рейтинг прозорості 100 найбільших міст України у 2018 році. Лідерами стали Дрогобич, Маріуполь і Вінниця.

Рейтинг склали за 91 індикатором у 13 сферах (освіта, комунальна політика, закупівлі, тощо). Він відбиває якісь превентивних заходів з боротьби з корупцією, відкритість місцевої влади до громадян, тощо.

Найбільше балів набрав Дрогобич, що на Львівщині, — 85,2 зі 100. Другу позицію посів Маріуполь — 76,4, третю посіла Вінниця з показником 70,3, четвергу — Покров з 68 балами, п'яту — Дніпро з 66,6.

Загальний рівень прозорості міст підвищився на 12%. У 2018 понад половину балів (50+) отримали 27 міст, тоді як у 2017 таких було лише 6.

Дрогобич за рік піднявся з 10 місця на перше. Серед позитивних для рейтингу змін — електронна реєстрація заяв на житло, архів рішень про надання фінансової допомоги за 2 роки.

Найбільший «стрибок» у рейтингу за рік зробили Покров (+49,65 балів), Маріуполь (+48,35), Дніпро (+41).

Знизили свої позиції прозорості за рік Подільськ і Нова Каховка.

Найпрозорішою, за рейтингом Transparent Cities, в містах є сфера доступу та участі (можливість надсилати електронне звернення до органів влади та можливість для жителів бути присутніми на засіданнях комісій без дозволу депутатів, наприклад). Друге місце за відкритістю посіла сфера інформування про роботу органів місцевої влади. Найповільніше за показником прозорості в Україні росте сфера фінансової та матеріальної допомоги й грантування.

Лідерами рейтингу від Transparent Cities у 2017 були Львів, Кропивницький, Івано-Франківськ, Миколаїв та Київ.

Поділитись: