Євросоюз має перерахувати Україні другий транш макрофінансової допомоги на 500 мільйонів євро наприкінці березня-початку квітня 2019 року.

«Ми працюємо над виконанням умов. Але наприкінці березня-початку квітня — це реалістично (залучення другого траншу — ред.)», — повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова під час конференції, організованої інвестиційною компанією Dragon Capital у Києві.

За її словами, для отримання чергового траншу Україні наразі необхідно ухвалити два законопроекти, що стосуються реформи митниці.

Водночас, навіть за умов, якщо Україна достроково виконає всі вимоги ЄС вона не зможе залучити нового траншу, адже між траншами програми має бути щонайменше 3 місяці перерви.

11 грудня ЄС офіційно перерахував перший транш кредиту в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги Україні у розмірі 500 мільйонів євро.

500 мільйонів євро виділили у рамках макроекономічної програми для України, загальний обсяг якої складає 1 мільярд євро. Ці кошти є надзвичайно важливими для України, адже їх зарахують напряму до державного бюджету, що дозволить у стислі терміни розрахуватися за кредитними зобов’язаннями держави.

16 листопада президент підписав ратифікацію кредитної угоди з ЄС на 1 мільярд євро.

Нагадаємо, що парламент схвалив угоду про залучення 1 мільярду євро від ЄС 8 листопада.

14 вересня Україна та ЄС підписали кредитну угоду про залучення 1 мільярда євро.

Поділитись: