Спостерігачі громадянської мережі «ОПОРА» фіксують перші порушення під час проведення другого туру місцевих виборів та повторного голосування на виборчих дільницях Київщини, Волині, Хмельниччини та в Луцьку, Одесі, Херсоні і в Сумах.

Про порушення вони звітують на своєму сайті.

Так, на Київщині спостерігачі «ОПОРИ» зафіксували порушення на виборчій дільниці № 320772 в місті Українка. Там комісія завчасно розпочала перше засідання. На дільниці №320767 в Українці одна з членів ДВК наперед заповнювала контрольні талони на виборчих бюлетенях. На цій же дільниці зафіксували, як секретарка комісії почала заповнювати протокол про підрахунок голосів, не очікуючи завершення голосування.

На Волині на різних дільницях фіксували такі порушення: дільничні виборчі комісії після початку ранкових засідань не вели протоколів ранкового засідання, члени комісії не оголошували ані кількості виборців, ані кількості бюлетенів, були відсутні протоколи ранкового засідання комісії тощо.

На частині виборчих дільниць Кам’янця-Подільського, як кажуть спостерігачі, немає достатньої кількості стаціонарних скриньок для голосування. Крім цього, одна з членкинь комісії виборчої дільниці №681370 забороняла спостерігачам ходити по території дільниці та оголосила їм попередження.

Недостатню кількість кабінок та скриньок на частині виборчих дільниць спостерігачі «ОПОРИ» також зафіксували у Херсоні. На виборчій дільниці №650634 виборці зайшли вдвох до кабінки. На зауваження членів комісії спочатку не реагували, але потім одна із жінок вийшла.

В Одесі на виборчій дільниці №511157 спостерігачку «ОПОРИ» не допускали на засідання дільничної виборчої комісії, згодом їй дозволили бути присутньою на засіданні. Також в Одесі на одній з дільниць спостерігач зафіксував неправомірну видачу бюлетеня. На виборчій дільниці №511247 сейф з бюлетенями відкрили до початку ранкового засідання.

Також спостерігача «ОПОРИ» не допускали на виборчу дільницю № 590993, розташовану у місті Суми. Ситуація вирішилась тільки після усної скарги до ТВК.

Що кажуть у Центральній виборчій комісії

У ЦВК зазначали станом на 11:30, що повторне голосування 15 листопада на виборах міських голів розпочалося вчасно та триває у штатному режимі. Там кажуть, що надзвичайних подій поки не фіксували.

У неділю, 15 листопада, відбудеться другий тур виборів міських голів Луцька (Волинська область), Краматорська (Донецька область), Українки (Київська область), Одеси, Сум, Херсона та Камʼянця-Подільського (Хмельницька область). Також 15 листопада у територіальних громадах з кількістю виборців до 10 тисяч у 16 регіонах відбудеться повторне голосування з виборів депутатів місцевих рад. Детальніше про голосування 15 листопада читайте тут.

Вибори тривають

Виборчий процес в Україні триватиме ще до кінця листопада. Так, на 22 листопада другий тур виборів міського голови призначений у 12 містах 10 регіонів, а саме: у Дніпрі, Нікополі (Дніпропетровська область), Словʼянську (Донецька область), Ужгороді (Закарпатська область), Бердянську (Запорізька область), Броварах (Київська область), Львові, Дрогобичі (Львівська область), Миколаєві, Полтаві, Рівному та Черкасах.

На 29 листопада призначене повторне голосування на виборах мера Чернівців.

Поділитись: