Війна

Другий етап обміну полоненими на Донбасі планується за формулою 80 на 20 — Медведчук

29 листопада, 2017 19:12
Війна/Другий етап обміну полоненими на Донбасі планується за формулою 80 на 20 — Медведчук
Зберегти
Вигляд
Запланована робота з організації другого етапу, під час якого Україна має звільнити 80 людей, бойовики — 20.

Обмін полоненими на Донбасі планується провести у два етапи. На першому етапі Україна планує передати бойовикам 306 затриманих або засуджених в обмін на 74 заручників на окупованому Донбасі. Відтак планується другий етап — за формулою 80 на 20.

Про це перед зустріччю в Мінську заявив лідер руху «Український вибір» і кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук, який бере участь у переговорному процесі щодо обміну полонених на Донбасі, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми націлені на те, щоб до новорічних і різдвяних свят, як це і було заявлено, звільнити 306 осіб. Сьогодні для української сторони залишилася підготовча робота. Після готовності ми визначимо дату, час і місце передання звільнених з кожної зі сторін осіб», — сказав він.

За його словами, після реалізації першого етапу обміну за принципом «усіх на всіх», проведуть роботу з організації другого етапу, під час якого Україна має звільнити 80 людей, а бойовики — 20.

15 листопада повідомлялося, що Путін пообіцяв поговорити з ватажками бойовиків щодо звільнення полонених.

Раніше представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко повідомила, що серед 152 заручників на Донбасі є журналісти, волонтери, підлітки та 9 жінок.

18 листопада радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт, який бере участь в обмінному процесі, повідомив, що на сьогодні вважаються заручниками 158 українців. Установлено місцеперебування 87 людей. 

Пов`язані новини